Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Zmarł Paolo Rossi, gwiazda Mundialu 1982

Odeszła kolejna po Diego Maradonie wielka postać ze świata piłki nożnej. Bohater Mistrzostw Świata z 1982 – Paolo Rossi zmarł w środę. Miał w wieku 64 lat – poinformowały włoskie “La Gazetta dello Sport” i “Corriere della Sera”. Informację o śmierci Paolo Rossiego przekazała także stacja RAI Sport, w której Włoch pracował ostatnio jako ekspert.

Rossi najbardziej znany był ze swojego występu na piłkarskich mistrzostwach świata w 1982 r. Będąc kapitanem włoskiej drużyny, sięgnął z zespołem po tytuł, zostając królem strzelców mundialu.
Paolo Rossi na długo wówczas zapisał się w pamięci polskich kibiców. Rreprezentacja Polski zmierzyła się z Włochami w półfinale, a gwiazdą meczu został właśnie kapitan Italii. W zakończonym 2:0 spotkaniu Paolo Rossi strzelił Polakom obie bramki, wprowadzając swój zespół do finału hiszpańskiego mundialu. Nasza drużyna ostatecznie zajęła wtedy 3. miejsce.

W swojej karierze klubowej Rossi był zawodnikiem m.in. Perugii, Milanu i Juventusu. W tym ostatnim w latach 80. grał razem ze Zbigniewem Bońkiem i Michelem Platinim.