Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Jak wygrać w zdrapki?

Wygrana na loterii to marzenie każdego z nas i jedna z najtrudniejszych rzeczy do spełnienia. Istnieje jednak kilka zasad, które mogą pomóc osiągnąć ten cel. Sztuczki, których możesz użyć, aby wybrać lepsze zdrapki w sklepie i zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w zdrapkach

To tylko zabawa

Traktuj granie w zdrapaki jako rozrywkę – tak naprawdę nigdy nie przegrasz, jeśli to będzię tylko i wyłącznie zabawa! Nie możesz przegrać, gdy pójdziesz do kina lub kupisz bilet na mecz piłki nożnej – traktuj swoje zdrapki w ten sam sposób.
Po prostu nie szalej – wydawaj tylko te pieniądze, na które możesz stracić. Oczywiście nie ryzykuj pieniędzy, które masz przeznaczone na rachunki i inne wydatki.

Nie ma pewnego sposobu na zdrapki

Nie możesz wygrywać za każdym razem. Nie ma sposobu na pokonanie systemu i zagwarantowanie wygranej za każdym razem, gdy grasz. Możesz kupić wiele zdrapek, a to oznacza, że ​​bardzo prawdopodobne jest, że trafisz przynajmniej wygraną na jednej z nich. Jeśli to tylko niewielka wygrana, a większość twoich zdrapek to przegrane – jesteś na minusie! Większość zdrapanych wskazówek, które znajdziesz w Internecie, to totalne bzdury – naprawdę!

Kupuj zdrapki inteligentne

Wybierz zakres cenowy. Zdrapki sprzedawane są z różnymi kursami, stylami i wzorami, ale najłatwiejszym sposobem ich porównania jest cena. Zwykle bilety na zdrapkę kosztują od 2 do 20 PLN za sztukę, w zależności od gry i puli nagród. Tańsze zdrapki mają niski odsetek wygranych ogółem, niższe wypłaty i mniejszy spread między nagrodą główną a nagrodami interwałowymi. Droższe zdrapki za 10 PLN i więcej, dają większy ogólny odsetek zwycięzców, z bardziej równomiernym rozkładem wyższych wypłat i zwykle wyższą wygraną.

Jedna z najtańszych zdrapek - 2 PLN
Jedna z najtańszych zdrapek – 2 PLN

Odwróć zdrapkę

Przestudiuj mały druk na odwrocie zdrapki, aby znaleźć szanse na wygraną. Porównaj szanse kilku gier, zanim zdecydujesz, którą kartę kupić. Zazwyczaj kursy są wymienione jako porównanie liczb: 1: 5 lub 1: 20. Oznacza to, że 1 na każde 5 lub 20 zdrapek będzie wygraną. Nie oznacza to, że wygrywa co piąta zdrapka z rzędu i nie oznacza to, że w losowym pakiecie 20 zdrapek na pewno znajdzie się jedna z wygraną. Oznacza to, że w całkowitej liczbie przydzielonych zdrapek do sprzedaż ten odsetek biletów jest zwycięski.

https://youtu.be/d8zED6ockrM

Sprawdź pulę nagród, zanim kupisz zdrapkę

Niestety, sprzedaż zdrapek jest kontynuowana nawet po tym, jak wszystkie najlepsze nagrody zostały już odebrane. Czasami w pinkcie sprzedaży opublikowana zostanie ulotka lub plakat z tymi informacjami, ale czasami zamieszona jest po kilkunastu dni od zdarzenia. Sprawdzenie na stronie głównej loterii jest najprostszym sposobem, aby upewnić się, że nie tracisz pieniędzy na przegranego.

Sprawdź pulę nagród, zanim kupisz zdrapkę
Na stronie Lotto znajdziesz aktualną pulę nagród każdej dostępnej zdrapki

Jeśli masz ulubioną zdrapkę w swoim przedziale cenowym i zastanawiasz się nad zakupem kuponów, najpierw sprawdź główną nagrodę, zanim pójdziesz do sklepu. Jeśli jest niższa niż zwykle, ponieważ odebrano najwyższe nagrody, zastanów się nad przejściem do innej gry w tej samej cenie.

Ustal budżet i trzymaj się go

Zdecyduj, na ile możesz sobie pozwolić, kupując zdrapki przez miesiąc. To absolutnie muszą być pieniądze, które możesz przeznaczyć na stratę, ponieważ przegrasz te pieniądze grając w loterię w dłuższej perspektywie. To możemy zagwarantować. Nigdy nie wydawaj więcej niż przeznnaczony na ie budżet. Oprzyj się pokusie ścigania swoich strat. Statystyki nie zmienią się na twoją korzyść.

Ustal budżet i trzymaj się go
Najważniejsza zasada – budżet

Wybierz zdrapkę, którą lubisz i trzymaj się jej

Kontynuuj grę w swojej cenie z wybranymi szansami, aż do wypłaty głównej nagrody, a następnie przejdź do innej zdrapki. Pomaga to kontrolować psychologiczny wpływ wygranej i przegranej. Niech to będzie reguła: nie możesz zagrać w inną grę. Niektórzy poważni gracze różnią się w tej filozofii. Alternatywnie możesz wybrać sklep, w którym zawsze będziesz kupował zdrapki. Ponieważ zawsze istnieje większa procentowa szansa na przegraną, niezależnie od tego, co robisz, konsekwentna gra i zasady sa tylko jednym ze sposobów na utrzymanie rozsądku.

Wybierz zdrapkę, którą lubisz i trzymaj się jej

Wydrapłeś wygraną? Wyjdź natychmiast!

Jeśli trafiłeś wygraną w zdrapce, odbierz nagrodę, włóż pieniądze do portfela i wyjdź ze sklepu. Nie wydawaj wygranej na zakup więcej zdrapek i nie przekraczaj ustalonego budżetu, bez względu na to, ile wygrałeś. Już samo to zwiększy twoje dochody z wygranych od zera, ponieważ wykorzystanie wygranych do zainwestowania w więcej pieniędzy najprawdopodobniej spowoduje, że znowu je stracisz. Liczby nie są twoim przyjacielem na dłuższą metę (statystyka!).

Wydrapałeś wygraną? Odbierz wygraną i wyjdź
Wydrapałeś wygraną? Odbierz wygraną i wyjdź

Sprawdź zdrapkę po zakupie

Jeden z kanadyjskich profesorów był w stanie „ograbić” zdrapki, zauważając powtarzający się wzór wydrukowany na zwycięskich kuponach. Ponieważ większość sprzedawców nie pozwala na sprawdzenie zdrapek przed ich zakupem, trudno powiedzieć, czy istnieje praktyczne zastosowanie tej umiejętności. Warto jednak sprawdzić zdrapkę pod kątem oznak manipulacji, błędów lub jakichkolwiek specyficznych wzorów. Kto wie? Może znajdziesz swój własny błąd produkcyjny.

Sprawdź zdrapkę po zakupie
Zanim zdrapiesz – “przeskanuj”

Nie wyrzucaj przegranych zdrapek

Zawsze sprawdzaj zdrapkę w domu i u sprzedawcy w celu, aby upewnić się, że niczego nie przegapiłeś. W niektórych zdrapkach istnieje kilka różnych sposobów wygrywania nagród. Łatwo można przeoczyć wygrane. Sprawdzenie w kolekturze zapewni, że przypadkowo nie wyrzucisz żadnych wygranej.

Podsumowanie

Cokolwiek robisz, nie kieruj się „syndromem błyszczących przedmiotów”. Firma loteryjna chce sprzedać jak najwięcej zdrapek. Sklep chce sprzedać jak najwięcej zdrapek. Twoim celem jest zwycięstwo – nie kupowanie wielu różnych błyszczących rzeczy!

Zastanów się więc i zaplanuj przed zakupem. Jeśli kupisz na ślepo najnowszą zdrapkę, tracisz swoje szanse na wygraną. Jeśli kupisz „jedną zdrapkę z tych, dwie z tych, a może także kilka z tamtych”, po prostu znów zmarnujesz swoje szanse i wyrzucisz pieniądze w błoto.

Wybieranie tańszych zdrapek jest zbyt kuszące, a niektórzy często kupują kilka z nich. Są jednak tanie z jakiegoś powodu. Pula nagród jest niższa. Może lepiej byłoby kupić droższe zdrapki, ale w mniejszej ilości. Jakość nad ilością – ta zasada jest prawdziwa także, jeśli chodzi o zdrapki.

Jedną z taktyk stosowanych przez graczy zdrapek jest kupowanie zdrapek hurtowo. To wtedy gracze kupią 4-5 zdrapek z tej samej gry podczas jednej wycieczki do sklepu, zamiast kupować tylko jedną zdrapkę z gry i odbywać kilka podróży do sklepu w pewnym okresie czasu. Jeśli kupujesz hurtowo, zwiększasz swoje szanse na wygraną, ponieważ szanse na trafienie wygranej rosną, jeśli kupisz kilka zdrapek z rzędu.

Jeśli kupisz hurtowo zdrapki w jednym zakupie, szansa na trafienie jednej z tych zwycięskich zdrapek będzie większa niż w przypadku zakupu tej samej liczby zdrapek w ciągu kilku zakupów.

Zachowaj stare zdrapki! Nie z powodu sentymentu czy nostalgii, ale… Ile razy wychodziłeś z domu i zapomniałeś zamknąć drzwi frontowe? Ile razy zapomniałeś, gdzie położyłeś swój telefon komórkowy? Proste błędy. Te same podstawowe błędy ludzkiego nawyku mogą również wystąpić w przypadku zdrapek. Możesz przejrzeć zdrapkę i pomyśleć, że jest przegrana. Nie wyrzucaj jej! Nigdy nie wiadomo, może coś przeoczyłeś. Z pewnością wiele razy słyszałeś, gdy szukano osoby, która wygrała główną nagrodę a ona się nie zgłaszała. To moze zdarzyć się i Tobie.

Zdrapki zazwyczaj zależą od szczęścia. Z pewnością nie byliśmy w stanie pokazać Ci w tym artykule, jak wygrywać za każdym razem, ale pokazaliśmy ci kilka metod i strategii, których możesz użyć do zwiększ swoje szanse na wygraną. Ostatecznie sprowadza się to do przypadku, ale nie ma nic złego w zwiększaniu szans na sukces.