Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Twitch Sports uruchamia kanał sportowy przy wsparciu Realu Madryt, Arsenalu i Juventusu

Platforma Amazon do streamowania gier Twitch ogłosiła uruchomienie dedykowanego kanału treści sportowych we współpracy z wieloma czołowymi klubami piłkarskimi.

Plaforma streamingowa Twitch podpisała umowy z nowo ukoronowanymi mistrzami Hiszpanii Realem Madryt, wraz z liderami Serie A Juventusem, mistrzami Ligue 1 Paris Saint-Germain i finalistami Pucharu Anglii Arsenalem.

Wszystkie kluby wykorzystają platformę do poszerzenia swojej zawartości na żywo, a Twitch początkowo współpracował z klubami, aby tworzyć zakulisowe treści. Umowy mogą również zostać rozszerzone o transmitowanie na żywo meczów towarzyskich młodzieży i pierwszych drużyn, a także klubowych konferencji prasowych na platformie.

Premiera ma również pomóc klubom w dotarciu do lukratywnej młodszej publiczności, która zamieszkuje Twitch i która może nie być tak obecna na platformach mediów społecznościowych, z których zazwyczaj korzysta ta widownia – ponad 70% publiczności Twitcha ma mniej niż 34 lata.

Twitch TV początkowo był platformą strumieniową całkowicie poświęconą grom i e-sportowi. Z biegiem czasu platforma wyszła poza swoje początkowe ramy i jest teraz popularnym centrum programów talk-show, podcastów i hobbystów. Jego najnowszy dodatek? Sporty!

Chociaż zawartość sportowa była od jakiegoś czasu częścią większego ekosystemu Twitcha, po raz pierwszy widzimy, jak platforma została poświęcona. Dodana zostanie zupełnie nowa kategoria, „Sport”, z treściami stworzonymi przez niektóre z najbardziej renomowanych klubów piłkarskich na świecie. Arsenal, Juventus, Real Madryt i Paris Saint-German zapewnią różnorodne treści.

Przykłady obejmują nagrania zza kulis, a także okazję dla fanów w każdym wieku do interakcji w czasie rzeczywistym ze swoimi idolami. Twitch, ze względu na swój charakter na żywo i kultowy czat, szczególnie dobrze nadaje się do bezpośredniej interakcji. Innym powodem, dla którego główne sporty przenoszą się na Twitch, jest średni wiek widzów Twitcha. Podczas gdy tradycyjne sporty zazwyczaj silnie angażują się w starsze grono fanów, czasami trudno jest dotrzeć do młodszych fanów. Chociaż kluby piłkarskie mają być główną częścią kanału, nie są jedynym sportem, który dołącza. NBA i UFC będą również częścią ważnej imprezy z okazji debiutu nowej kategorii, którą poprowadzi emerytowany amerykański zawodnik Major League Soccer Jimmy Conrad.