Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Trzeci dzień PreZero Grand Prix w Krakowie

Niedziela to ostatni dzień, kiedy na Kompleksie Sportowym Wanda Kraków rozgrywany jest turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Dzisiaj na piasku rywalizują męskie drużyny – Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin oraz Stal Nysa, beniaminek PlusLigi.

Niedziela to trzeci dzień rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. O dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału rywalizuje – Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin oraz Stal Nysa. W pierwszym meczu Jastrzębski Węgiel w świetnym stylu pokonał Stal Nysa 2:0 (25:16, 25:15). Bardzo dobre spotkanie w szeregach jastrzębian rozegrał Jakub Popiwczak oraz Stanisław Wawrzyńczyk, który ma spore doświadczenie w grze na piasku.

Muszę przyznać, że nie trenowaliśmy wiele przed przyjazdem do Krakowa. Sami się zastanawialiśmy, jak to wszystko będzie wyglądać. Zaczęliśmy przygotowania na hali i dwa razy trenowaliśmy na piasku – powiedział Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla. I dodał: – Dobrze, że zorganizowano taki turniej. Można zagrać w zupełnie innej formule, na piasku, przy muzyce, dopingu kibiców. Do tego jest piękna pogoda. Nie pozostaje nam nic innego, jak dobrze się bawić. A jeśli do tego się wygrywa, to już pełnia szczęścia.

W kolejnych niedzielnych spotkaniach zagrają:

  • Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Będzin,
  • Stal Nysa – MKS Będzin,
  • Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie,
  • Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa,
  • MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel.

Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia.

– Budujemy i rozwijamy pomysł na wakacyjne granie dla naszych ligowych graczy, który ma być nie tylko jednorazową atrakcją w dobie koronawirusa, lecz cyklem, który na stałe zagości w sercach kibiców i pozwoli rywalizować graczom ligowym także w wakacje – podkreślił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników).
Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

fot. PLS/Piotr Sumara

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x