Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Transfery siatkarskiej i hokejowej GieKSy Katowice

Do składu siatkarskiej GieKSy na sezon 2020/2021 PlusLigi dołącza przyjmujący Sławomir Stolc. Natomiast kolejnym obrońcą w składzie hokejowego sekcji GKS-u Katowice na sezon 2020/2021 Polskiej Hokej Ligi został Mateusz Zieliński, wracający do naszego Klubu po dwóch latach.​

27-letni skrzydłowy Sławomir Stolc podpisał roczną umowę z naszym Klubem i tym samym dołączył do grona przyjmujących siatkarskiej GieKSy na kolejny sezon 2020/2021, w którym są Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski i Jakub Szymański. Przypomnijmy, że pierwszym transferem GKS-u Katowice na kolejny sezon PlusLigi był rozgrywający Jakub Nowosielski. – Słyszałem dużo dobrego o mieście, do tego gra GKS-u w poprzednim sezonie PlusLigi była bardzo przekonująca. Widać było, że ta drużyna stanowi kolektyw i jej członkowie pójdą za sobą w ogień. Wciąż chcę się rozwijać, a GKS Katowice to dobre miejsce do tego – powiedział Sławomir Stolc w pierwszej rozmowie dla klubowej telewizji.

Nowego przyjmującego siatkarskiej GieKSy czeka powrót do najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce po pięciu latach i ówczesnych występach w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Effectorze Kielce. Sławomir Stolc, który zaczynał sportową karierę w GKS-u Stoczniowcu Gdańsk, ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i notował występy w reprezentacji Polski kadetów. Nie jest to ostatnie kadrowe doświadczenie Stolca w karierze, jako że nowy gracz GieKSy w 2014 roku reprezentował nasz kraj w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Ponadto 27-latek ma na swoim koncie występy w siatkarskiej Lidze Mistrzów w barwach czeskiej Dukli Liberec, z którą sięgnął po brązowy medal krajowych rozgrywek.

Stolc sięgał także po Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju (2015) w barwach pierwszej drużyny Lotosu Trefla Gdańsk oraz złoto i brąz rozgrywek Młodej Ligi jako gracz młodzieżowej drużyny gdańskiego klubu. Ostatnie sukcesy Sławomira Stolca przypadają na okres jego występów w pierwszej lidze: jako gracz AZS-u Częstochowa triumfował w tych rozgrywkach w 2018 roku i zajął w nich drugie miejsce, rok później w barwach Stali AZS PWSZ Nysa. Ostatnim klubem Stolca był LUK Politechnika Nysa, finiszująca w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 pierwszej ligi na 3. pozycji.

Sławek ma za sobą bardzo dobry sezon w I lidze. To doświadczony i ambitny gracz. Cieszymy się, że uzupełni linię przyjęcia naszego zespołu – ocenił dyrektor sportowy sekcji Jakub Bochenek.

Urodzony w 1998 roku Mateusz Zieliński podpisał roczną umowę z GKS-e Katowice i stał się czwartym obrońcą zakontraktowanym przez nasz Klub przed sezonem 2020/2021. Wcześniej umowy z GieKSą podpisali Patryk Wajda, Oskar Krawczyk i Łotysz Janis Andersons. Dla 22-latka z Torunia będzie to powrót do GieKSy po dwóch latach; w sezonie 2017/2018, zakończonym przez GKS wicemistrzostwem kraju, Zieliński wystąpił w 16 ligowych meczach. Młodzieżowy reprezentant Polski wraca do Katowic po najlepszym sezonie w karierze, w którym zdobył dla KH Energi Toruń 3 bramek i 9 asyst.  

Bardzo się cieszę z powrotu do Katowic. Tworzy się tutaj bardzo fajna drużyna i ciężko było odmówić takiemu klubowi jak GKS. Mam nadzieję, że swoją dobrą grą w defensywie wzmocnię zespół i wspólnie z kolegami sięgniemy po medaltak swój transfer do GieKSy skomentował sam zawodnik. 

 – Przyglądaliśmy się Mateuszowi przez ostatnie dwa sezony i trzeba przyznać, że zrobił on duży postęp jako podstawowy obrońca w drużynie z Torunia. Mamy nadzieje, iż będzie się dalej tak dobrze rozwijał z korzyścią dla GKS Katowice, mając obok siebie bardziej doświadczonych kolegówocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.