Kiedy gra Iga Świątek?

Już za kilka dni rusza drugi turniej wielkoszlemowy w 2022 roku French Open. Tradycyjnie dla nas najważniejsze będą losy największej polskiej gwiazdy tenisa. Iga Świątek jest w wysokiej formie i chciałaby powtórzyć sukces sprzed dwóch lat, gdy wygrała w Paryżu.

Tytułu broni Czeszka Barbora Krejcikova, która będzie rozstawiona z numerem dwa. Iga Świątek przed rokiem jako “ósemka”, dzisiaj zdecydowanie w roli pierwszej rakiety świata. Drabinka podzielona na dwie połówki, a dodatkowo każda z nich na cztery sekcje. Nasza gwiazda znalazła się na samym górze drabinki. Analogicznie Czeszka znalazła się na dole. W ten sposób, jeśli nie dojdzie do żadnych niespodzianek, obie zawodniczki mogą się spotkać dopiero w ostatnim meczu finału.

Iga Świątek kiedy rozpoczyna Roland Garros?

Nadal jeszcze nie znamy ani pierwszej rywalki Igi, ani tym bardziej terminu rozegrania inauguracyjnego spotkania. Wiemy jednak, jak będzie wyglądać droga do finału. Żeby wygrać French Open trzeba pokonać siedem przeciwniczek. Pierwsze cztery rundy, to obecność w swojej “sekcji” drabinki. Potem tenisistki trafiają do 1/4 finału i tam już sprawa jest jasna. Trzy mecze potrzebne do szczęścia.

Przed rokiem Iga Świątek wygrała cztery mecze, ale na piątej rywalce się zatrzymała. Wówczas to była Greczynka Maria Sakkari, która odpadła w następnej rundzie z późniejszą triumfatorką.

Ile można wygrać na French Open?

Dla zawodniczek jest do podniesienia oczywiście 2000 punktów do rankingu WTA. O tyle wzbogaci się tenisistka, która przed rokiem nie brała udziału. Zawsze punkty do rankingu są weryfikowane na podstawie ubiegłorocznych występów. Zatem jeśli ktoś zgarnął rok temu 1000, a teraz 2000, wówczas wzbogaca się jego ranking o tę różnicę. Analogicznie to działa w dwie strony – można zyskać, można też stracić. 

Do podniesienia z kortów są też nagrody pieniężne. Zwycięzcy singlowych turniejów – kobiety i mężczyźni – zgarną po 2,2 miliona euro. Połowa tego czeka na finalistów, a wcześniejsze odpadnięcia zazwyczaj są pomniejszane o połowę kwot. Sam start w turnieju to już nagroda wartości 62 tysięcy euro. 

Gdzie obejrzymy Igę Świątek?

Od wielu lat zmagania na kortach Rolanda Garrosa możemy oglądać na antenie Eurosportu. Nie inaczej będzie również w tym roku. Zarówno na kanałach dostępnych w tradycyjnej telewizji, jak i transmisjach przeprowadzanych drogą internetową w aplikacji Eurosportu. 

Iga Świątek ze względu na swoją pozycję w świecie tenisa będzie z pewnością pokazywana na głównych antenach, w tzw. prime-time telewizyjnym, czyli o najlepszych godzinach.

Dodaj komentarz