Kiedy gra Hubert Hurkacz

Cała Polska zwraca uwagę na Igę Świątek, tymczasem razem z nią także inni Polacy rozpoczną rywalizację we French Open. W męskim turnieju Hubert Hurkacz będzie naszą nadzieją na dobre wyniki na kortach Rolanda Garrosa.

Kiedy rozpoczyna Hubert Hurkacz?

Nadal czekamy na rozstrzygnięcia związane z kwalifikacjami, które rozpoczęły się wczoraj. Główna drabinka ruszy dopiero 22 maja w niedzielę. Hubert Hurkacz będzie rozstawiony z numerem 12. Polak czeka na swojego pierwszego rywala, z którym zmierzy się na inaugurację turnieju. Bez względu na losowanie będzie musiał zachować czujność. Przed rokiem był rozstawiony jako „19” i zakończył udział już po pierwszym meczu. Wówczas prowadził 2:0 w setach z kwalifikantem Boticem van de Zandschulpem z Holandii i przegrał 2:3. To oznacza, że każdy wygrany mecz w tym roku da mu dodatkowe punkty do rankingu, gdyż Polak nie ma czego bronić.

Tytułu broni Novak Djoković. Serb będzie rozstawiony z jedynką, podobnie jak rok temu. Wtedy pokonał w finale Greka Strefanosa Tsitsipasa, odmieniając losy spotkania z 0:2 na 3:2.

Ile można wygrać na French Open?

Dla zawodników jest do podniesienia oczywiście 2000 punktów do rankingu ATP O tyle wzbogaci się tenisista, który przed rokiem nie brał udziału. Zawsze punkty do rankingu są weryfikowane na podstawie ubiegłorocznych występów. Zatem jeśli ktoś zgarnął rok temu 1000, a teraz 2000, wówczas wzbogaca się jego ranking o tę różnicę. Analogicznie to działa w dwie strony – można zyskać, można też stracić. 

Do podniesienia z kortów są też nagrody pieniężne. Zwycięzcy singlowych turniejów – kobiety i mężczyźni – zgarną po 2,2 miliona euro. Połowa tego czeka na finalistów, a wcześniejsze odpadnięcia zazwyczaj są pomniejszane o połowę kwot. Sam start w turnieju to już nagroda wartości 62 tysięcy euro. 

Gdzie obejrzymy Huberta Hurkacza?

Od wielu lat zmagania na kortach Rolanda Garrosa możemy oglądać na antenie Eurosportu. Nie inaczej będzie również w tym roku. Zarówno na kanałach dostępnych w tradycyjnej telewizji, jak i transmisjach przeprowadzanych drogą internetową. Tutaj dostępne mecze będą na antenie Playera czy Polsat Box Go. Hubert Hurkacz jest dość wysoko rozstawiony. Liczymy zatem, że jego spotkania obejrzymy na antenie Eurosportu lub Eurosportu 2, bez konieczności szukania steamów na internetowych plaformach.

Dodaj komentarz