Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Szóste miejsce Hojnisz-Staręgi w sprincie w Kontiolahti

Monika Hojnisz-Staręga wywalczyła szóste miejsce w biegu sprinterskim rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Kontiolahti. To przedostatnia konkurencja sezonu 2019/20. Międzynarodowa Unia Biathlonu odwołała niedzielną rywalizację sztafet. Już wcześniej zapadła decyzja o tym, że nie odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata w Oslo.

Ostatnimi startami w sezonie będą sobotnie biegi pościgowe. Hojnisz-Staręga zajmuje aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trzynaste miejsce.

MONIKA HOJNISZ-STARĘGA ( bez karnych rund, 6. miejsce):

– Czyste strzelanie cieszy nie tylko dlatego, że to drugie takie w sezonie, lecz przede wszystkim dlatego, że warunki nie były łatwe. Mogę być z siebie dumna, bo byłam jedną z nielicznych dziewczyn, które wygrały dzisiaj walkę z wiatrem.

– Można powiedzieć, że miałam gorszy dzień. W końcu dzisiaj piątek trzynastego. To był jednak dziwny bieg. Po starcie nie czułam się jakoś mocno zmęczona, ale na trasie nie byłam w stanie przyspieszyć. Zrobiło się mroźniej, zmieniły się warunki i może to miało wpływ. Oby jutro było lepiej.

– Odwołanie Oslo trochę mnie oddala od walki o miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, ale nie samym sportem człowiek żyje. To co dzieje się aktualnie na świecie daje się we znaki także naszemu biathlonowemu środowisku. Sporo się o tym mówi, ale trzeba ostatni raz zebrać myśli i w sobotę powalczyć na trasie biegu pościgowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x