Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Stadion Zagłębia Lubin zbudowany w zaciszu domowym.

Prawdziwa pasja to w dużej mierze cierpliwość i poświęcenie. A co zrobić, kiedy tej pasji nie możesz realizować? Gdy w marcu tego roku stało się jasne, że mecze PKO Ekstraklasy odbywać się będą – przynajmniej przez jakiś czas – bez udziału publiczności, Pan Marcin nie zastanawiał się długo i przelał całą swoją energię na nowy projekt. Postanowił, że skoro sam nie może być na Stadionie Zagłębia, to zbuduje taki w domu.

Drugiego marca bieżącego roku, pochodzący z Jawora kibic Zagłębia Lubin rozpoczął pracę nad ambitnym projektem. Mając trochę wolnego czasu i dużo chęci, zapragnął stworzyć coś, czego nie mają inne kluby PKO Ekstraklasy – makietę stadionu zrobioną z drewnianych patyczków.

Jak sam mówi, początkowo traktował to trochę jako formę rozrywki. Zakupił niezbędne produkty, rozrysował wstępny projekt, opierając się na dostępnych zdjęciach i w zaciszu domowym zaczął małymi krokami budować swoje dzieło.

Pan Marcin, autor makiety stadionu Zagłębia Lubin

W początkowej wersji rozmiar makiety miał być dużo mniejszy. W pierwotnym założeniu całość miała spełniać funkcję lampki nocnej. W miarę postępu prac, Pan Marcin uznał, że dla zachowania odpowiedniej skali i szczegółowości projekt trzeba powiększyć.

Małymi krokami posuwał się do przodu, tworząc kolejne etapy budowli, a ta z biegam czasu rosła w oczach. Miesiące mijały, w międzyczasie pojawiła się możliwość powrotu na stadion, ale to nie zniechęciło kibica Zagłębia Lubin do pracy – wręcz przeciwnie. Pan Marcin postanowił skończyć swoje dzieło jeszcze szybciej.

Oświetlenie makiety stadionu Zagłębia Lubin wygląda imponująco

We wrześniu makieta była już praktycznie gotowa. Do finalizacji projektu pozostało kilka drobnych szczegółów. Wówczas to jaworzanin postanowił sprawdzić zamontowane na makiecie oświetlenie. Pod osłoną nocy zrobił kilka prób, co uwiecznił na zdjęciach, a wrażeniami podzielił się z kolegą z Lubina. Efekt prac przeszedł najśmielsze oczekiwania Pana Marcina, który jak sam podkreśla, nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Zdjęcia makiety bardzo szybko zaczęły krążyć w sieci i praktycznie każdy doceniał wysiłek i zaangażowanie kibica Zagłębia.

– Satysfakcja jest. Oddałem się pasji, piłce, drużynie swojej. Włożyłem w pracę całe swoje serce.

Na początku pracy pojawiały się głosy, że będzie ciężko, że mogę nie dać rady. Zawsze uważałem, że jeśli ktoś ma naprawdę jakiś cel i motywację, to może wszystko. Starałem się, aby moja praca jak najbardziej odzwierciedlała stan faktyczny i mam nadzieję, że się udało – mówi autor makiety.

Przed Panem Marcinem jeszcze kilka tygodni prac, podczas których będzie starał się udoskonalić swoje dzieło. Ten czas wykorzysta na drobne poprawki i uzupełnienie pewnych elementów, ale już dziś makieta robi niesamowite wrażenie.

Chciałbym, aby finalnie prezentowała się tak, jak widzę to oczami wyobraźni w mojej głowie. Kilka drobnych korekt i będzie gotowa. Wówczas to z przyjemnością przekażę moją pracę do Klubu. A co dalej? Marzy mi się kolejny, ambitny projekt i tym razem zabrać się za Stadion Narodowy puentuje Pan Marcin.

Makieta stadionu Zagłębia Lubin

Kibicowi Zagłębia Lubin gratulujemy efektu pracy i determinacji. Zrobiony przez niego Stadion Zagłębia wygląda niesamowicie, ale przede wszystkim pokazuje, że warto mieć w sobie pasję.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x