Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Resovia Rzeszów 3 beniaminkiem Fortuna 1 Ligi

BYTOW 28.07.2020 SPORT PILKA NOZNA II LIGA BARAZ O UDZIAL W FORTUNA I LIGA I RUNDA MECZ MKS BYTOVIA BYTOW - APKLAN RESOVIA RZESZOW --- POLISH 3RD DIVISION LEAGUE FOOTBALL PROMOTION PLAYOFF FIRST ROUND GAME MATCH BYTOVIA BYTOW - RESOVIA --- NZ TEAM RESOVIA DRUZYNA , ZWYCIEZCA WINNER , RADOSC CELEBRATION , FOT. GRZEGORZ RADTKE / 400mm.pl

Resovia Rzeszów wygrała ze Stalą Rzeszów w rzutach karnych i awansowała do Fortuna 1 Ligi.

Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów 0:0 k. 7-6

We wtorek w półfinale Resovia Rzeszów po rzutach karnych pokonała Bytovię Bytów, a Stal Rzeszów na wyjeździe pokonała 0:2 i to właśnie te dwie drużyny zmierzyly się ze sobą w derbach o awans do Fortuna 1 Ligi. Podczas piątkowego meczu żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i odważnie zaatakować rywala. W 33. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Uderzał Maksymilian Hebel, błąd popełnił bramkarz Stali, który jednak niemal od razu naprawił swój błąd i nie dał się pokonać. 

Sporo zaczeło się dać pod koniec drugiej połowy. W 75. minucie Resovia mogła zdobyć gola… samobójczego. Jeden ze stoperów chciał wybić piłkę i trafił prosto w swojego bramkarza. Piłkę meczową mieli jednak gospodarze, którzy po zamieszaniu w polu karnym oddali strzał, jednak kapitalną interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski. W dogrywce obie drużyny również nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, więc potrzebne były rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy Resovii Rzeszów, którzy awansowali do Fortuna 1 Ligi!

Źródło: 1liga.org, Fot. 400mm.pl