Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Rafał Figiel wraca do GKS Katowice

Rafał Figiel związał się z katowickim klubem 2,5-letnim kontraktem. Zawodnik przechodzi do GKS-u Katowice z Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ekstraklasy. Wcześniej przez cztery sezony reprezentował Raków Częstochowa, gdzie najpierw awansował z drużyną do 1 Ligi, a w kolejnym sezonie do Ekstraklasy.

Zawodnik jest wychowankiem Lechii Zielona Góra, a swoje piłkarskie doświadczenie zdobywał również w Odrze Wodzisław Śląski, Chrobrym Głogów i Górniku Wałbrzych. W sezonie 2013/2014 reprezentował GKS Katowice, współpracując wówczas z trenerami Rafałem Górakiem i Robertem Góralczykiem.

Rafał Figiel był w kręgu naszych zainteresowań od dłuższego czasu, natomiast ze względu na jego wartość sportową trudno było o jego pozyskanie. Zakładaliśmy, że najwcześniej będzie do możliwe latem tego roku, kiedy wygasłby kontrakt Rafała z Podbeskidziem, a my wywalczylibyśmy awans. Cały czas jednak monitorowaliśmy sytuację zawodnika, a kiedy pojawiły się nowe okoliczności, przedstawiliśmy zawodnikowi wizję naszego Klubu i plan na jego osobę w drużynie. Te okoliczności oraz praca jaką wykonaliśmy, sprawiły że Rafał zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w GKS-ie Katowice. To piłkarz o oczekiwanym przez nas profilu środkowego pomocnika, z bogatym doświadczeniem. W poprzednich sezonach walczył ze swoimi zespołami o najwyższe cele sportowe, co również dla nas miało ogromne znaczenie. Zawodnik ma zwiększyć rywalizację sportową i pomóc drużynie w realizacji naszych założeń. Bardzo się cieszymy, że Rafał wraca na Bukową, skąd wypłynął na szerokie wodymówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x