Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Poznaliśmy pary 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

W Magazynie „7 strefa” w Polsacie Sport” odbyło się losowanie par 1/8 finału TAURON Pucharu Polski. Już wiadomo, że w wielkim finale w Nysie (20-21 lutego) zabraknie z pewnością jednego z finalistów sprzed roku!

W roli osób losujących wystąpiły Marta Ćwiertniewicz oraz Joanna Kaczor-Bednarska. Przypomnijmy, że według regulaminu losowania, cztery pierwsze drużyny TAURON Ligi po zakończeniu 1. rundy fazy zasadniczej sezonu 2020/2021 (czyli po jedenastu kolejkach) zostały rozstawione zgodnie z diagramem rozgrywek, czyli w praktyce mogą się spotkać dopiero w turnieju finałowym w Nysie. Rozstawione zostały Developres SkyRes Rzeszów, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, Grot Budowlani Łódź oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Pozostałe 8 drużyn TAURON Ligi oraz cztery drużyny z rund wstępnych pucharu umieszczono w jednym koszyku do losowania. Po kolei, według diagramu rozgrywek, losowano drużyny do kolejnych meczów, począwszy od nr 5. Gospodarzami spotkań są drużyny z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane po 1. rundzie fazy zasadniczej rozgrywek TAURON Ligi oraz 1. Ligi sezonu 2020/2021.

– Cieszymy się i dziękujemy za gościnę Telewizji Polsat – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej ligi Siatkówki S.A. – To ważne, by wspólnie promować nasze zawodowe ligi, szczególnie gdy czekają nas spore emocje. Patrząc na wyniki tego losowania faktycznie sportowej rywalizacji w TAURON Pucharze Polski nie zabraknie, bo wielka walka szykuje się już w ćwierćfinale. Cieszę się, że gramy, możemy pokazywać mecze kibicom, teraz czekamy już tylko na kolejny krok i powrót najlepszych na świecie polskich fanów do naszych hal – dodaje prezes.


Wyniki losowania 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

 • Mecz nr 5:
  ASOTRA Płomień Sosnowiec – Developres SkyRes Rzeszów
 • Mecz nr 6:
  Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo
 • Mecz nr 7:
  BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie
 • Mecz nr 8:
  ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz
 • Mecz nr 9:
  Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
 • Mecz nr 10:
  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Enea PTPS Piła
 • Mecz nr 11:
  MKS SAN-Pajda Jarosław – #VolleyWrocław
 • Mecz nr 12:
  STAL Mielec – E.LECLERC MOYA Radomka Radom

  Mecze 1/8 finału rozgrywane będą już w przyszłym tygodniu, planowy termin to 20 stycznia (dokładne daty każdego z meczów podamy w następnym komunikacie). Decydujące o awansie do wielkiego finału mecze ćwierćfinałowe będą rozgrywane 10 lutego, turniej finałowy w Nysie w dniach 20-21 lutego 2021 roku.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x