Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Pchamy bobslej do przodu w przyszłość

Mamy za sobą historyczny sezon z wieloma sukcesami, które miały miejsce pierwszy raz w historii. Nasza kobieca drużyna doskonale spisała się w sezonie i wystartowała nawet na Mistrzostwa Świata seniorek na bardzo trudnym torze w Altenbergu. Odbiło się to szerokim echem i tego gratulował nam cały bobslejowy świata. Pierwszy raz w historii w sportowej rywalizacji wywalczyliśmy kwalifikację na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, zarówno w bobslejach jak i w skeletonie. Nasza skeletonistka była jedna z najmłodszych zawodniczek na Igrzyskach. Jesteśmy dumni z naszym Reprezentantów Polski i z nadzieją patrzymy w przyszłość, ponieważ ten sezon pokazał jak wiele można zrobić nawet startując w tak trudnej i nierównej rywalizacji z dużymi narodowościami, które posiadają czasami kilka torów lodowych. Nie było by tych sukcesów gdyby nie nasi trenerzy. Aktualnie kadrę bobslejową prowadzi Norbert Foltin, a skeleton niezmiennie Oleg Polyvach. Jest to skromny sztab szkoleniowy, ale warto zaznaczyć, że podpisaliśmy również historyczne porozumienie w niemiecką federacją, która wspiera nas w wielu obszarach. Nasi szkoleniowcy mają do dyspozycji sztab trenerski kadry niemieckiej z czego korzystaliśmy i zdobywaliśmy doświadczenie. Współpraca to będzie kontynuowana.

Nasz zawodnik wystąpił pierwszy raz w historii na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich- Lozanna 2020. Zajął tam wysokie 11 miejsce w rywalizacji z państwami które mają tory lodowe. Młodzi zawodnicy byli również na zgrupowaniu w LaPlagne we Francji na początku marcu tego roku szykując się już do kolejnego sezonu. Zgrupowanie musieliśmy jednak przerwać z powodu zagrożenia jakie niósł za sobą koronawirus. W gwoli ścisłości związek ściągnął młodych zawodników przed ogłoszeniem pandemii przez WHO. Działając z wyprzedzeniem. 

Związek zawsze jest otwarty na współpracę z zawodniczkami i zawodnikami. Prowadzimy ciągły nabór i rozwijamy nasze olimpijskie dyscypliny. Będziemy ogłaszać testy kwalifikacyjne do Reprezentacji Polski na przyszły sezon zimowy. Aktualnie jednak nasze plany, które były już w pełni gotowe na pewno ulegną modyfikacji z powodu pandemii koronawirusa. Jak sytuacja w Polsce i na świecie będzie na to pozwalać to ruszymy z dużą kampanią informacyjną i promocją naszych planów oraz harmonogramem testów. Dużym wydarzeniem będą także Mistrzostwa Polski, które będą stanowiły najważniejszy etap kwalifikacji do przyszłego sezonu zimowego 2020/21. Warto zaznaczyć, że bobsleje nadal silnie chce wspierać ośrodek z Lublina i województwo lubelskie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawia się szczegóły takiej współpracy. Będziemy o tym na pewno informowali.

“Wykonujemy obecnie “kawał dobrej roboty”. Uważam, że jest to nowy początek drogi do budowania jeszcze lepszego zespołu, który będzie walczył w przyszłości o medale Mistrzostw świata czy Igrzysk Olimpijskich. Sezon 2019/20 zakończyliśmy pozytywnie i mamy do wyciągnięcia kilka wniosków, które zaprocentują w kolejnych latach. Obecnie jesteśmy w okresie odpoczynku, będąc jednocześnie w stałym kontakcie z naszymi zawodnikami i zawodniczkami. Układamy plany na kolejny sezon analizując bieżącą sytuację związaną z pandemią koronawirusa. To trudny czas nie tylko dla sportowców ale wierzę, że wyjdziemy z niego jeszcze silniejsi”. – powiedział Trener Norbert Foltin 

Zapraszamy wszystkich chętnych do realnej pomocy i współpracy, ponieważ nasze polskie bobsleje i skeleton są w trakcie dynamicznego rozwoju. Jeżeli ktoś tak jak my wierzy w sukcesy w naszych olimpijskich dyscyplinach to zapraszamy do kontaktu. Zaznaczamy jednak, że to sport dla silnych, szybkich, odważnych i bardzo zmotywowanych do działania. Jesteśmy po to, żeby takim osobom pomóc odnieść sukces! 

A Ty gdzie masz konto?
Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.

  Dodaj komentarz

    Subscribe  
  Powiadom o