Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Nowe koszulki meczowe Warty Poznań na sezon 2021/22 – eko plus retro

Oddychający materiał, z którego wykonano Nike DRI-Fit Trophy IV w całości pochodzi z recyklingu, jest ona dopasowana do ciała i ma kołnierzyk w stylu retro – oto nowa, podstawowa koszulka meczowa piłkarzy Warty Poznań na sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Już wkrótce „Zieloni” rozpoczną swój drugi w tym stuleciu sezon w najwyższej lidze w kraju. Piąty zespół poprzednich rozgrywek nadal będzie występował w strojach firmy Nike, która od 2019 roku jest sponsorem technicznym Klubu. Na zakończonym niedawno Euro 2020 amerykański producent ubierał 9 reprezentacji, wśród nich finalistów turnieju, Anglię, a także Polskę, Chorwację, Finlandię, Francję, Holandię, Portugalię, Słowację i Turcję.

To będzie już dziesiąty sezon z rzędu, gdy poznaniacy grają z charakterystycznym logo w kształcie tzw. łyżwy. Stroje pochodzą z najnowszej kolekcji Nike, a dostarcza je partner techniczny Warty Poznań i jeden z jej sponsorów, firma futbolsport.pl.

Podstawowa, zielona koszulka meczowa to model Nike Trophy czwartej generacji. Dla Klubu podkreślającego swoje zaangażowanie w kwestie ekologii, istotny jest fakt, iż do produkcji koszulki wykorzystano wyłącznie poliester pochodzący z recyklingu. Materiał wyprodukowany w technologii DRI-Fit zapewnia maksymalny komfort użytkowania, a wstawki ze specjalnej siateczki zwiększają przewiewność. Koszulka ma delikatnie wytłoczone trójkątne wzory, co nawiązuje do komunikacji wizualnej Warty Poznań, a kołnierzyk jest odwołaniem do stylu retro i podkreśla 109-letnią historię najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. Rok założenia Klubu – 1912 – jest zresztą widoczny nad nazwiskiem piłkarza.

Taki sam element znalazł się na białej koszulce, która wchodzi w skład drugiego kompletu meczowego Warty Poznań. To z kolei model New Strike II, do produkcji którego wykorzystano poliester pochodzący w 75 proc. z odzyskanych surowców wtórnych. Tę wyjątkowo lekką koszulkę również stworzono w technologii DRI-Fit, która odprowadza pot i daje zawodnikowi poczucie komfortu.

Obie koszulki meczowe można już kupić na sklep.wartapoznan.pl oraz na Zielonej Wyspie, czyli stacjonarnym punkcie sprzedaży odzieży i gadżetów Warty Poznań w centrum handlowym King Cross przy ul. Bukowskiej 156. Kosztują 219 zł w wersji dla dorosłych, a juniorskie są o 20 zł tańsze.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań