KSW 69: Karta walk

Przed nami kolejna gala KSW, która tym razem odbędzie się w Warszawie. Jaką kartę walk na to wydarzenie przygotowała największa europejska organizacja MMA? Czy będziemy świadkami pojedynku o pas?

KSW 69 

Po rozpoczęciu współpracy KSW z platformą Viaplay, sympatycy mieszanych sztuk walki nie mogą narzekać na brak emocji. Organizacja Martina Lewandowskiego oraz Macieja Kawulskiego cyklicznie przygotowuje wydarzenia. 

W związku z tym, trudno nie dostrzec pewnej różnorodności poszczególnych gal. Tym razem będziemy świadkami pojedynków, które być może medialnie nie wzbudzają ogromnego zainteresowania, gdyż niewątpliwie brakuje kilku głośnych nazwisk, rozpoznawalnym w całym kraju, niezależnie od zainteresowania mma, ale nie oznacza to, iż w trakcie KSW 69 będzie brakować emocji.

Do klatki wraca bowiem Sebastian Przybysz, który spróbuje obronić pas w rywalizacji z Werllesonem Martinsem. Dodatkowo zobaczymy pojedynek Cezarego Kęsika z Pawłem Pawlakiem, Roberta Ruchały z Michele Baiano czy Natalii Baczyńskiej z Sarą Luzar-Smajić.

KSW 69 to łącznie osiem walk, a w każdej z nich mamy polski akcent. Największe doświadczenie przypada na starcie Kęsik vs Pawlak. Pierwszy z nich stoczył czternaście pojedynków, natomiast drugi aż dwadzieścia cztery starcia.

Nazwiskiem wzbudzającym największe zainteresowanie jest oczywiście Sebastian Przybysz, który ma za sobą zwycięstwo w pojedynku z Bruno Augusto Dos Santosem czy Antunem Raciciem. 28-latek stoczy swój ósmy pojedynek w organizacji KSW.

KSW 69: karta walk

Karta walk KSW 69 prezentuje się następująco:

Wojciech Kazieczko – Lubos Lesak

Paweł Polityło – Patryk Chrobak

Artur Szczepaniak – Jivko Stoimenov

Maciej Kazieczko – Wilson Varela

Sara Luzar-Smajić – Natalia Baczyńska

Robert Ruchała – Michele Baiano

Cezary Kęsik – Paweł Pawlak

Sebastian Przybysz – Werlleson Martins

Największą uwagę wzbudza oczywiście wspomniany już pojedynek o pas Sebastiana Przybysza z Werllesonem Martinsem. Mający na swoim koncie tylko jedną porażkę – Cezary Kęsik zawalczy z bardziej doświadczonym Pawłem Pawlakiem.

Z kolei przeciwnikiem niepokonanego do tej pory Roberta Ruchały będzie Michele Baiano, który również nie poczuł dotychczas smaku porażki.

W pojedynku pań, Natalia Baczyńska zmierzy się z chorwacką zawodniczką Sarą Luzar Smajić. Do klatki wraca również Maciej Kazieczko, który po porażce z Marianem Ziółkowski na KSW 60, zawalczy z Francuzem – Wilsonem Varelą.

Podczas gali KSW nie zabraknie również debiutów w tej organizacji. Po raz pierwszy zawalczy wspomniany przed chwilą Wilson Varela. Debiut zaliczy także mający na swoim koncie siedem zwycięstw, Artur Szczepaniak, który zmierzy się z Jivko Stoimenovem. Bułgar również stoczy swój pierwszy pojedynek dla organizacji KSW.

Po przegranym starciu z Bruno Santosem, Paweł Polityło zawalczy z Patrykiem Chrobakiem, który również podchodzi do kwietniowego pojedynku z porażką w ostatnim starciu. Mowa o walce z Khurshedem Kakhorovem na EFM 4. Chrobak także zadebiutuje w KSW.

Samą galę w Warszawie otworzy natomiast starcie Wojciech Kazieczko – Lubos Lesak. Dla Polaka będzie to druga walka w profesjonalnym MMA. Z kolei Czech ma na swoim stoczy swój trzeci pojedynek w MMA. 

Dodaj komentarz