Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

MMA: Magdalena Czaban wyrusza na Otwarte Mistrzostwa Oceanii 2020

Już na początku marca podczas Otwartych Mistrzostw Oceanii 2020 barwy Polski reprezentować będzie złota medalistka mistrzostw świata i Europy, Magdalena Czaban.

Otwarte Mistrzostwa Oceanii 2020 zostaną zorganizowane przez International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) w dniach od 6 do 8 marca w Gold Coast, w Australii i są pierwszym tegorocznym wydarzeniem przygotowanym pod banderą IMMAF.  

Dzięki działaniom Stowarzyszenia MMA Polska i współpracy z IMMAF udało się zapewnić naszej złotej medalistce możliwość wzięcia udziału w nadchodzącym wydarzeniu.

Wraz z Magdą na mistrzostwa uda się również jej trener i opiekun kadry MMA Polska, Kamil Zawarski.

Bardzo się cieszę, że mimo odległego miejsca udało się wszystko zorganizować i Magda ponownie będzie mogła reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowejmówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

Magda Czaban pochodzi z Krakowa i toczy swoje boje w wadze atomowej. Sporty walki trenuje od ponad czterech lat. Wcześniej natomiast zajmowała się lekkoatletyką i gimnastyką. Jej amatorski rekord MMA na zasadach IMMAF wynosi 7-0. W roku 2019 wywalczyła tytuł amatorskiej mistrzyni świata juniorek oraz mistrzyni Europy seniorek.

Moim marzeniem i celem jest bycie najlepszą zawodniczką wagi atomowej na świeciemówiła Magda Czaban jeszcze przed zdobyciem tytułu mistrzyni świata.

Wierzymy, że występ podczas Otwartych Mistrzostw Oceanii 2020 da Magdzie możliwość wywalczenia kolejnego medalu, zdobycia doświadczenia i ugruntowanie swojej pozycji najlepszej amatorskiej zawodniczki wagi atomowej na świecie.