Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Miedź Legnica wróciła do zajęć

Piłkarze Miedzi powrócili do zajęć drużynowych. Trener Jarosław Skrobacz na pierwszym treningu miał do dyspozycji 20 graczy. Nim zawodnicy spotkali się na boisku, przeszli badania na obecność koronawirusa. Wszyscy otrzymali wyniki negatywne, co oznaczało gotowość do wspólnej pracy.

– Wracamy z dużą ochotą do pracy, ze swoimi nadziejami. Głęboko wierzymy, że uda nam się zrealizować nasze cele. Cieszymy się z tego, że wszyscy jesteśmy zdrowi i możemy przystąpić do zajęć. Podczas przerwy świątecznej coraz częściej myślami wracaliśmy na boisko. Ostatni tydzień był już praktycznie początkiem przygotowań się do rundy – mówi trener Jarosław Skrobacz. 

W zajęciach uczestniczyli utalentowani Hubert Kwolek, Bruno Garcia Marcate i Michał Pojasek, którzy już w końcówce minionego roku pracowali z pierwszym zespołem. Dołączył do nich wyróżniający się w drużynie juniorów młodszych wychowanek klubu, 16-letni Korneliusz Karolczak. Nie zabrakło też pozyskanych zimą obrońcy Piotra Azikiewicza i bramkarza Pawła Lenarcika. Treningi z Miedzią rozpoczął również wypożyczony jesienią do GKS-u Bełchatów Patryk Makuch. 21-letni napastnik pokazał się w zespole „Brunatnych” z bardzo dobrej strony, zdobywając 3 gole i notując asystę.  

Goku Roman i Dani Pinillos dołączą do drużyny w drugiej części tygodnia (paraliż komunikacyjny i odwołane loty w Hiszpanii z powodu ataku zimy), podobnie jak Nemanja Mijusković (dostał dłuższy urlop ze względu na okres świąteczny w Serbii). W środę legniczanie przejdą badania wydolnościowe pod okiem dr Bartosza Ochmanna z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a w sobotę rozegrają pierwszy mecz kontrolny. 

– Podczas testów wydolnościowych chcemy sobie porównać to, co zastaliśmy latem, z tym, jak wyglądamy teraz. Będzie nam to potrzebne do organizacji naszej pracy pod kątem wytrzymałości szybkościowej i wydolności. Obciążenia nie mogą być zbyt małe, ale nie możemy też z nimi przesadzić – dodaje szkoleniowiec Miedzi. 

Wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi zaplanowane jest na weekend 27-28 lutego. Miedź na inaugurację rundy wiosennej zmierzy się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x