Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Martin Schmitt uważa Horngachera za „idealne rozwiązanie” dla niemieckiej kadry

Idol skoków narciarskich Martin Schmitt nazwał nowego trenera narodowego Stefana Horngachera „idealnym rozwiązaniem dla Niemieckiego Związku Narciarskiego”.

Austriacy przynoszą „cały pakiet, który musi mieć trener narodowy”, powiedział Schmitt portal informacyjny „t-online.de”. DSV przedstawił Horngachera w środę, zgodnie z oczekiwaniami, jako nowy trener i następca Wernera Schustera.

„Stefan ma własne pismo i nie jest kopią Wernera Schustera, był preferowanym kandydatem federacji, a skoczkowie mogą identyfikować się z tą decyzją” – powiedział Schmitt.

Horngacher widzi swoje główne zadania w „tym, że zespół A nadal pracuje i że kolejne pokolenie jest sprowadzane na szczyt świata”.

Schmitt i Horngacher znają się od czasów zwykłych jako aktywni skoczkowie narciarscy. Były mistrz świata Horngacher, ostatnio polski trener narodowy, pracował także w latach 2011-2016 jako asystent trenera szewskiego, a także opiekował się Schmittem.

„Już stało się jasne, że jest dobrym trenerem, ma niezbędną wiedzę i umie radzić sobie z poszczególnymi sportowcami i postaciami, a jego sukces w Polsce mówi sam za siebie”, mówi 41-latek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x