Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Maciej Kruczek nowym obrońcą GKS Katowice

Kontrakt na sezon 2020/2021 z GKS-em Katowice podpisał 32-letni obrońca Maciej Kruczek.​​

Do grona obrońców hokejowej GieKSy na kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi dołączył były zawodnik Comarch Cracovii Maciej Kruczek. Mowa o reprezentancie Polski i trzykrotnym uczestniku turnieju mistrzostw świata dywizji IA, który w ciągu ostatnich sześciu sezonów zdobył w barwach krakowskiego klubu złoto (2016, 2017) i srebro (2019) mistrzostw Polski, a także trzy Superpuchary Polski i jeden Puchar Polski.

Do tego Kruczek ma na swoim koncie także wicemistrzostwo Polski z 2014 roku w barwach GKS-u Tychy. W ostatnim sezonie PHL Maciej Kruczek, pełniący obowiązki kapitana Cracovii, zdobył dla tego klubu 5 bramek i 11 asyst. Przypomnijmy, że na ten moment GKS Katowice ma w swoim składzie sześciu obrońców: Łotysza Janisa Andersonsa i Mateusza Zielińskiego, a także Miikę Franssilę, Oskara Krawczyka i Patryka Wajdę, którzy pozostali w naszym Klubie. 

Doświadczenie Maćka, zarówno to ligowe, jak i reprezentacyjne, powinno być dużym wzmocnieniem naszej obrony. Na pewno skorzystamy z jego umiejętności ofensywnych, ale także liczymy na to, że będzie silną osobowością na lodzie i poza nim stwierdził dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.