Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Łukasz Tobys (eWinner Gwardia Wrocław): Musimy nauczyć się żyć na nowo

Ostatni mecz w TAURON 1. Lidze siatkarze eWinner Gwardia Wrocław rozegrali 18 października. Od tego czasu coraz częściej sportowe wątki schodzą na drugi plan, a dominującymi informacjami – w niemal każdym zakątku kraju – są wieści związane z COVID-19. Zapytaliśmy prezesa klubu, Łukasza Tobysa, o sytuację w teamie GWR.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w zespole?

Łukasz Tobys, prezes eWinner Gwardia Wrocław: – Sytuacja jest dynamiczna. Część siatkarzy jest jeszcze na etapie czekania na wyniki testów. Co do naszego sztabu szkoleniowego, to za sobą COVID-19 razem z okresem kwarantanny ma dwójka trenerów. Ważne jednak, że zarówno szkoleniowcy, jak i siatkarze, czują się coraz lepiej. Zawodnicy mieli delikatne objawy i najtrudniejsze był ten początkowy okres, kiedy trzeba było reagować. Na szczęście teraz sytuacja jest już lepsza i czekamy na moment, żeby na dobre wrócić do treningu. Można z lekkim dystansem przyznać, że wysportowany organizm lepiej znosi wirusa. Choć wiadomo, że nikt nie jest niezniszczalny. Głównymi objawami u większości chłopaków jest brak węchu czy brak smaku. Nie wiąże się to jednak z gorszymi, zdrowotnymi konsekwencjami.

Kiedy spodziewać się powrotu do treningów?

– W ostatnim tygodniu października, wraz ze sztabem szkoleniowym, podjęliśmy decyzję o tym, żeby zawiesić treningi dla całej drużyny. Pomimo tego, że zakażenia nie dotknęły wszystkich i niektórzy czuli się dobrze. Ale nie było sensu ryzykować zdrowia zawodników oraz ich rodzin, stwierdziliśmy, że warto się wyizolować, zrobić autokwarantannę. Trudno powiedzieć, jaki to będzie dokładnie okres. Obserwujemy chłopaków, oni sami też zdają nam relację, jak wygląda ich sytuacja zdrowotna. Wrócimy do pełnego trenowania dopiero w momencie przekonania, że możemy ponownie pracować w większej grupie. Optymistyczny plan jest taki, że część siatkarzy wraca do treningów w najbliższą środę. Mowa o chłopakach, którzy nie mieli żadnych objawów.

Czy można liczyć, że w najbliższym czasie zagramy w lidze?

– Na ten moment chcielibyśmy zagrać niedzielny mecz z KPS Siedlce w Hali Orbita. Obserwujemy jednak sytuację, zobaczymy, jak powiedzie się nasz powrót do trenowania w ograniczonym gronie. Na pewno należy się spodziewać, że jeśli zagramy z Siedlcami, trener Krzysztof Janczak nie będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników.

A jak wygląda współpraca z władzami Polskiej Ligi Siatkówki w tym trudnym okresie?

– Współpraca z ligą jest bardzo dobra, mogę pochwalić władze PLS za działania i elastyczność w podejściu do zmian, które zdarzają się nawet z dnia na dzień. Oni też pomagają na tyle, na ile mogą i pozwalają pewne uwarunkowania. Z przełożeniem spotkań ligowych nie było najmniejszego kłopotu. Musieliśmy się jednak pogodzić z walkowerem, jaki dostaliśmy w przypadku Pucharu Polski.

Z jakiego powodu?

– To proste. Drugi raz nie udało się przełożyć terminu rozegrania spotkania w Świdniku i zostaliśmy o tym poinformowani, zanim złożyliśmy prośbę o kolejne przełożenie. Takie były po prostu konsekwencje napiętego terminarza, akceptujemy to, w końcu druga runda zaraz będzie rozgrywana. Ale też nie mamy sobie nic do zarzucenia, zdrowie jest w tym momencie najważniejsze. Gdyby trzeba było, drugi raz podjęlibyśmy taką samą decyzję.

Poza zdrowiem, czego zatem życzyć na otwarcie listopada?

– Zdrowia życzę nam i każdemu klubowi, który walczy pod siatką o ligowe punkty. COVID-19 zaatakował na jesień ze zdwojoną siłą, ale musimy pokazać, że potrafimy odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Bo podejrzewam, że nie ma innego rozwiązania, jak nauczyć się żyć w nowych realiach funkcjonowania, również tych sportowych. Na pewno brakuje nam też kibiców na meczach, to też jest coś, co zabiera atut gry u siebie. Hala Orbita nie raz okazywała się naszym głośnym domem, pełnym siatkarskich kibiców. Ale czujemy wsparcie ludzi, którzy interesują się życiem eWinner Gwardia. I to jest coś niesamowitego, pokazuje, jaką siatkarską moc, ma stolica Dolnego Śląska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x