Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Łukasz Bejger z Manchesteru United do Śląska Wrocław

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Łukasz Bejger. Młody obrońca przechodzi do WKS-u na zasadzie transferu definitywnego z Manchesteru United. Piłkarz podpisał 4,5-letnią umowę z wrocławskim klubem.

Urodzony w 2002 roku zawodnik jest wychowankiem Lecha Poznań. W 2018 roku Łukasz Bejger przeniósł się do Manchesteru United. Grał w drużynie U23, która występuje w Premier League 2, ale wielokrotnie miał także okazję trenować z pierwszym zespołem „Czerwonych Diabłów”.

Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavičką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępymówi nowy obrońca wrocławian.

Łukasz Bejger to etatowy młodzieżowy reprezentant kraju. Obecnie gra w reprezentacji Polski U19, natomiast koszulkę z orłem na piersi zakłada począwszy od kadry U15. 19-latek jest stoperem, choć może zagrać również na prawym boku obrony.

Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Już dziś pokazuje duże umiejętności, jednak jego potencjał jest jeszcze większy. Z pewnością Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomiezaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.   

Zawodnik związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. W barwach WKS-u będzie występował z numerem 21 na koszulce.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x