Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Łódzkie Wiewióry odebrały brązowe medale mistrzostw Polski

Wtorkowe popołudnie w siedzibie firmy Commercecon miało wyjątkowy przebieg. Plany biznesowe prezesa Huberta Hoffmana musiały poczekać, bowiem firmę opanowały Wiewióry. I to wyjątkowe – Łódzkie Wiewióry, które z rąk Pawła Zagumnego, Jacka Kasprzyka i Wiesława Kozieła odebrały brązowe medale mistrzostw Polski. 

Tegoroczna dekoracja medalistek Ligi Siatkówki Kobiet ma wyjątkowy przebieg. Przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej mają prawdziwy tour po kraju. Odwiedzają bowiem medalistów LSK indywidualnie.

ŁKS Commercecon Łódź na miejsce dekoracji medalowej wybrał oczywiście siedzibę firmy swojego sponsora tytularnego – Commercecon w Konstantynowie Łódzkim. 

Brązowe medale oraz pamiątkowy puchar przyjechał razem z Pawłem Zagumnym. Prezesowi PLS-u towarzyszył Jacek Kasprzyk, prezes PZPS-u, a także Wiesław Kozieł, pełnomocnik Zarządu ds. LSK. W imieniu ŁKS-u Commercecon Łódź puchar odebrała oczywiście kapitan Izabela Kowalińska. Brązowe medale już dziś mogły zawiesić również Krystyna Strasz, Joanna Pacak, Klaudia Gajewska, Aleksandra Wójcik, Ewa Kwiatkowska. Sztab szkoleniowy reprezentowali trener Bartłomiej Bartodziejski i masażystka Marta Pająk. Nie mogło oczywiście zabraknąć sternika łódzkiego klubu prezesa Huberta Hoffmana, dyrektor ds. sportowych Katarzyny Sielickiej, kierownika zespołu Bartosza Wencława, a także managera ds. marketingu Mariusza Przybyły.

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w żeńskiej siatkówce cztery lata temu. W pierwszym sezonie beniaminek mógł być naprawdę zadowolony ze swojej gry. Ełkaesianki zajęły bowiem 6. miejsce. Ale najlepsze miało dopiero przyjść. Sezon 2017/2018 Łódzkie Wiewióry rozpoczęły z przytupem, wygrywając z rzędu aż 11 meczów. Wysoką formę utrzymały do końca, czego efektem był wielki sukces w postaci srebrnego medalu mistrzostw Polski. 

W sierpniu 2018 roku ŁKS Commercecon Łódź przeprowadził się z Atlas Areny do nowo wybudowanej Sport Areny. Hala przy alei Unii Lubelskiej 2 przyniosła Wiewiórom wielkie emocje – udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, a w Lidze Siatkówki Kobiet tzw. łódzki finał MP. W rywalizacji z Grot Budowlanymi Łódź ekipa trenera Michala Maska triumfowała w trzech kolejnych meczach, zdobywając tym samym drugie w historii mistrzostwo kraju. 

Medale odbierał prezes klubu Hubert Hoffman, były także siatkarki oraz przedstawiciele klubu. Brązowe medale wręczali Paweł Zagumny – prezes PLS S.A., Jacek Kasprzyk – prezes PZPS oraz Wiesław Kozieł – pełnomocnik zarządu PLS.

Na świeżym powietrzu, podczas krótkiej uroczystości, drużyna otrzymała medale, dodatkowo prezes Hoffmann pamiątkowy puchar. Niestety, ze względu na pandemię nie można było świętować ani zorganizować bardziej okazałego przekazania medali. Mimo tego widać było, że drużyna oraz zarząd klubu są bardzo zadowolone z otrzymania symbolicznych nagród za trzecie miejsce w sezonie 2019/2020.

Jaka jest tajemnica naszego sukcesu? – mówi Hubert Hoffman, prezes ŁKS Commercecon Łódź. – Serce, tak mi się wydaje. Wszystkie osoby przychodzące do naszego klubu mają go w sercu, są bardzo zaangażowane w ŁKS. Tworzymy fajne zespoły i one dają radę później na boisku. Co czuję po takim zakończeniu rozgrywek, czy mam jakiś niedosyt? Nie, nic z tych rzeczy. Patrzmy realnie, sytuacja jest jak jest, wszystkich zaskoczyła. Cieszymy się z medalu, patrzymy w taki sposób, że teraz mamy już złoto, srebro i brąz w kolekcji.

Szkoda, że ten sezon nie mógł się skończyć w normalny sposób dodaje Aleksandra Wójcik, przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź.Musimy to jednak zaakceptować i z radością przyjąć brązowe medale. – Miałyśmy apetyty na coś więcej, nastawiałyśmy się na walkę w play-off, lecz z drugiej strony ten sezon miał dla nas różne odcienie, więc dziś cieszymy się z brązu. Marzymy także, by wszystko wróciło do normalności, czyli mogłybyśmy bez ograniczeń robić to, co kochamy.

Sezon 2019/2020 nie był łatwy. Zespół zmagał się z wieloma problemami, a forma falowała. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Ełkaesianki zmierzyły się ze swoimi łódzkimi rywalkami. Było to bardzo ważne spotkanie przez fazą play-off. Jego wynik decydował bowiem o klasyfikacji przed ostatecznym bitwami o medale. Jak się później okazało, zadecydował również o ostatecznym rozstawieniu zespołów w sezonie. Wygraną 3:1 z Budowlanymi Łódź Łódzkie Wiewióry zapewniły sobie 3. miejsce w tabeli i ostatecznie brązowy medal mistrzostw Polski.

Tym samym w ciągu ostatnich trzech sezonów ŁKS Commercecon Łódź wywalczył trzy medale żeńskiej ekstraklasy! I to nie jest ostatnie słowo Łódzkich Wiewiór!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x