Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Kibice GKS Katowice wracają na Bukową

Począwszy od meczu GKS-u Katowice z Górnikiem Polkowice fani – w ograniczonej liczbie – będą mogli powrócić na trybuny stadionu przy Bukowej. Mecze rozgrywane będą w specjalnym reżimie sanitarnym.

GKS Katowice uzyskał zgodę na organizację imprez masowych na Stadionie Miejskim przy okazji spotkań 2 ligi. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów mecze będą rozgrywane przy widowni ograniczonej do 25 proc. pojemności obiektu. Mając również na uwadze wytyczne PZPN w zakresie zachowania stref izolacji sportowej oznacza to, że na trybunach obiektu przy Bukowej będzie mogło zasiadać 1760 widzów. Fanów GieKSy pojawią się na obiekcie już przy okazji spotkania z Górnikiem Polkowice, które odbędzie się w środę 1 lipca o godz. 18.00. Mecze GKS-u są dostępne dla wszystkich osób, które posiadają ważne karnety (na cały sezon lub na rundę wiosenną) oraz dla kibiców, którzy w poniedziałek zakupili bilety. Niewielka pula dostępnych wejściówek rozeszła się w kilka minut. Karnetowicze, którzy nie mogą pojawić się na Bukowej, mają możliwość przekazania swojej wejściówki innej osobie dzięki specjalnej funkcji w systemie biletowym GieKSy.

W związku z koniecznością zachowania dystansu społecznego prosimy kibiców o jak najwcześniejsze przybycie na obiekt. Bramy stadionu zostaną otwarte na półtorej godziny przed początkiem meczu.  Przy wejściu na stadion należy zachować odległość 2 metrów wobec innych osób. Wejściem na obiekt będą kierowali stewardzi. Każdy wchodzący na teren imprezy uczestnik jest zobowiązany do dezynfekcji rąk (pracownik ochrony udostępnia środek do dezynfekcji). Nie ma możliwości wnoszenia bagażu podręcznego ani korzystania z depozytów.

Na każdym sektorze udostępnianych będzie 25 proc. miejsc. W związku z tym miejsce zajmowane przez kibica nie musi być tożsame z zakupioną wcześniej wejściówką. Widzowie zajmują co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. Bezpośrednio obok siebie mogą siedzieć wyłącznie widzowie z dzieckiem poniżej 13. roku życia; widzowie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności; widzowie wspólnie zamieszkujący lub gospodarujący. W zajmowaniu odpowiednich miejsc pomogą specjalne oznaczenia siedzisk. Poprawność zajmowania miejsc będzie kontrolowana przez stewardów.

Po zakończeniu meczu nastąpi opróżnianie obiektu według nowych zasad. Sekwencyjnie będą opróżniane kolejne sektory obiektu tzn. w kolejności od A do D sektory „Blaszoka” i od 1 do 6 sektory Trybuny Głównej. Bieżących informacji na temat możliwości opuszczenia sektorów będą udzielać spiker zawodów oraz stewardzi. 

Ponadto informujemy, że na stadionie – wzorem wcześniejszych meczów, które odbywały się bez publiczności – pozostanie wydzielona specjalna strefa dla osób z tzw. izolacji sportowej obejmująca przestrzenie, w której poruszają się wyłącznie sportowcy i osoby funkcyjne. Na stadionie nie będzie możliwości skorzystania z cateringu.

Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, mają szansę, by obserwować mecz dzięki transmisji telewizyjnej przeprowadzanej w systemie PPV przez slaskie.tv.