Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Jesse Rohtla wraca do hokejowego GKS-u Katowice

Dobre informacje dla fanów fińskiego napastnika. Jesse Rohtla związał się z GKS-em kontraktem na kolejny sezon. ​​​​​

Dla Fina wychowanego w Lahti to powrót do składu GieKSy po rocznej przerwie. W poprzednim sezonie napastnik występował dla JKH GKS-u Jastrzębie. W 26 rozegranych meczach zanotował 12 bramek i 16 asyst. Rozgrywki 2020/2021 będą jego czwartymi w Polskiej Hokej Lidze. 32-latek swoją karierę rozpoczynał w juniorskim zespole Kiekkoreipas, a kolejne lata spędził w ojczyźnie, grając na różnych szczeblach rozgrywek. Następnie występował w Kazachstanie, Białorusi oraz Szwecji. Fin spędził lata 2017-2019 w GKS-ie Katowice, zdobywając w barwach naszego klubu 40 goli i 77 asyst. 

– Dla mnie złożenie podpisu pod kontraktem z GKS-em Katowice było bardzo łatwą decyzją, bo czas spędzony w Katowicach wspominam bardzo dobrze. Cieszę się, że wracam do drużyny i znów będę mógł grać dla tych świetnych kibiców. Poza tym w drużynie jest dużo znajomych twarzy, z czego także się cieszę. Przed nami dużo pracy, ale będziemy gotowi. Liczę na naprawdę udany sezon – mówi Jesse Rohtla. 

– Jesse z każdym sezonem potwierdza, że jest jednym z najlepszych obcokrajowców w PHL. Bardzo się cieszymy, że ponownie będzie występował w Katowicach. Jego nieprzeciętne umiejętności na pewno będą przydatne po obu stronach tafli, zarówno w grze 5 na 5, jak i w formacjach specjalnych – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.