Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Jakub Witek z nowym kontraktem w Wiśle Płock

Jakub Witek podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. 18-letni środkowy pomocnik przedłużył wygasającą 30 czerwca 2021 umowę o trzy lata i od teraz zawodnikiem płockiego klubu pozostanie do połowy 2024 roku.

Urodzony 4 grudnia 2002 roku w Katowicach Witek do Wisły trafił 18 lutego 2020 roku z KS Stadion Śląski Chorzów, którego jest wychowankiem. Premierowy występ w PKO BP Ekstraklasie zanotował  w ostatnim meczu rozgrywek 2019/2020, w którym rywalizowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. W 88. minucie Kuba zmienił wtedy Huberta Adamczyka. 

Rundę jesienną spędził natomiast na wypożyczeniu w GKS Bełchatów, gdzie zaliczył 8 występów w Fortuna I lidze. Zanim udał się na wypożyczenie do pierwszoligowca, zdążył jednak zagrać w sześciu spotkaniach zespołu Marka Brzozowskiego, w tym czterech w mazowieckiej IV lidze. W jednym z nich, przeciwko Unii Czermno w Pucharze Polski na szczeblu MZPN Delegatury Płock, wpisał się na listę strzelców.

Witek niedawno wrócił Płocka po tym jak skorzystano z zapisu o skróceniu jego wypożyczenia. Przygotowania do drugiej części sezonu 2020/2021 rozpoczął z Wisłą Płock już 7 stycznia. Obecnie wraz z drużyną trenera Sobolewskiego przebywa na zimowym obozie w Siedlcach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x