Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Ile wyniesie stopa bezrobocia w Polsce na koniec roku?

Niewiele brakuje, a bezrobotnych będzie poniżej 900 tysięcy. Rąk do pracy jest coraz mniej i dużo łatwiej powinno być o podwyżki. Stopa bezrobocia jest najniższa od 29 lat. Maj przyniósł dalszy spadek zarówno liczby zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych, jak i stopy bezrobocia. Choć rozpiętość w skali kraju jest ogromna. W zależności od powiatu bezrobocie wyniosło od 1,3 proc. do 23,1 proc.

We wrześniu 1990 r. stopa bezrobocia, jak wskazują oficjalne statystyki, wynosiła w Polsce 5 proc. Jednak ówczesne dane pozostawiają wiele do życzenia – według nich rok 1990 rozpoczął się z bezrobociem rzędu 0,3 proc., a skończył z wynikiem 6,5 proc. To oznaczałoby wzrost w ciągu roku o ponad 2 tys. proc.

W urzędach pracy zarejestrowanych było na koniec maja jeszcze 906 tys. osób, które pracy nie mogły znaleźć. Na 98,4 tys. z nich czekają już gotowe oferty – podaje GUS.

Bycie bezrobotnym to nie jest nic fajnego. Chyba, że ktoś z własnej, nieprzymuszonej woli chce sobie odpocząć od pracy – to co innego. W każdym razie, czy przymuszony do bezrobocia czy nie, w statystykach wygląda to tak samo. Jak myślicie, ile wyniesie stopa bezrobocia w Polsce na koniec 2019 roku? Sprawdźcie ofertą takiego własnie zakładu, który zaprezentował najmłodszy legalny bukmacher w Polsce czyli BetFan

Ile wyniesie stopa bezrobocia w Polsce na koniec 2019 roku? (31.12.2019)

  • poniżej 5.1% – kurs 1.80
  • dokładnie 5.1% – kurs 2.20
  • powyżej 5.1% – kurs 1.65