Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Hugo Díaz nowym piłkarzem Korony Kielce

Hugo Díaz Rodríguez podpisał umowę z Koroną. Hiszpański pomocnik związał się z kieleckim klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

23-latek piłkarską karierę rozpoczynał w Deportivo La Coruna, później trafił do klubu Silva SD. W lipcu 2017 roku został piłkarzem drugiej drużyny Leeds United, w której spędził dwa lata. W angielskiej drużynie dane mu było zadebiutować w pierwszym zespole na zapleczu Premier League. Hugo Díaz Rodríguez zagrał w ostatniej kolejce sezonu 2017/18 w meczu z Preston North End. Na boisku spędzając 33 minuty.

W minionych rozgrywkach reprezentował barwy drugiej drużyny hiszpańskiego Getafe, dla którego w 26 ligowych meczach zdobył dwa gole.

Jestem podekscytowany, że trafiłem do Korony. Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu w nowym zespole – mówi Hugo Díaz.

Wychowanek Deportivo to środkowy defensywny pomocnik. – Brakowało nam takiego silnego zawodnika w środkowej strefie boiska. Hugo to typowa ”szóstka”, bardzo dobry w odbiorze piłki, a przy tym znakomicie wyszkolony technicznie. Mam nadzieję, że da sporą jakość naszej drużynie – komplementuje Hiszpana trener Maciej Bartoszek.

Transfer Hugo Díaza nie byłby możliwy gdyby nie osobiste zaangażowanie Pana Piotra Dulnika, Prezesa Suzuki Motor Poland oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Korona S.A.