Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Hokej: Nowy kontrakt trenera Piotra Sarnika z GKS Katowice

Piotr Sarnik pozostaje pierwszym trenerem hokejowej GieKSy.

Piotr Sarnik związał się z klubem nową umową, która będzie obowiązywać w sezonie 2020/21. 43-letni szkoleniowiec pełni funkcję pierwszego trenera GKS-u Katowice od lutego tego roku. Przypominamy, że nasz zespół wygrał z Podhalem Nowy Targ w pierwszej rundzie fazy play-off i po przedwczesnym zakończeniu sezonu został ostatecznie sklasyfikowany na 3. miejscu. 

Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z trenerem Sarnikiem, ponieważ dobrze zna katowickie środowisko hokejowe. W poprzednim sezonie przejął zespół w trudnym momencie i w naszej opinii dobrze poradził sobie z postawionym przed nim zadaniem. Dlatego uważamy, że uczciwie jest dać mu szansę na poprowadzenie GKS-u Katowice od początku kolejnego sezonu. Dla nas był to oczywisty wybór w obecnej sytuacjimówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy hokejowej GieKSy. 

Szkoleniowiec GKS-u to były reprezentant Polski. Siedem razy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata. Przez wiele lat kariery zawodniczej należał do czołowych polskich napastników. Wielokrotnie sięgał po medale mistrzostw Polski, w tym w barwach GieKSy. Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę w roli trenera. Od lipca 2017 r. pracuje w sztabie GKS-u. 

Dla mnie to ogromna szansa i bardzo się cieszę, że nadal mogę prowadzić GKS Katowice. Otaczają mnie świetni fachowcy, dlatego uważam, że udźwignę ciężar odpowiedzialności i zrobimy razem, co w naszej mocy, by ta drużyna prezentowała najlepszy poziommówi Piotr Sarnik. 

Wkrótce kolejne informacje w sprawie budowy hokejowej GieKSy na następny sezon.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x