Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Hojnisz-Staręga: Trener specjalnie wystawił mnie na pierwszej zmianie

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Magdalena Gwizdoń zajęły 13. miejsce w biegu sztafetowym 4x6km podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie. Mężczyźni w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos uplasowali się tym razem na 22. pozycji.

Materiały prasowe / Sebastian Krystek/PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

MONIKA HOJNISZ-STARĘGA (0+0, 0+1, 4. czas zmiany):
– Trener specjalnie wystawił mnie na pierwszej zmianie, żebym poczuła przedsmak niedzielnej rywalizacji w mass starcie. Zwłaszcza pierwsze okrążenie jest specyficzne, trzeba walczyć o swoje miejsce na trasie. Czułam, że na drugim kółku mogłam dać z siebie więcej, trochę mnie rwało do przodu, ale nie chciałam się szarpać i utrzymałam tempo biegu rywalek. Nie wytrzymałam przed samym strzelaniem i tym samym stanęłam na stanowisku numer jeden. Zdarzało się w przeszłości, że mnie ono paraliżowało. Przed strzelaniem powiedziałam w myślach sama do siebie, że to przecież nic takiego, dam radę. Skończyło się tylko jednym dobieraniem i czwartym miejscem. Mimo, że wcześniej czułam rezerwy to jednak na ostatnim okrążeniu było mi już ciężko i rywalki minimalnie mi odjechały.

KAMILA ŻUK (1+3, 0+2, 14. czas zmiany):
– Od samego przestrzeliwania nie mogłam znaleźć swojego rytmu strzeleckiego. Miałam problem z podejmowaniem odpowiednich decyzji. Na leżaku wiatr był silniejszy niż zwykle, a ja w ogóle nie zareagowałam. Na trasie też było mi ciężko. Przez to, że dużo czasu spędziłam na przystrzeliwaniu nie udało mi się odpowiednio rozgrzać. Cały dzień wydawał nie układał się to po mojemu. Gdzieś z tyłu głowy miałam przeczucie, że nie robię tego, co zazwyczaj. Koniecznie muszę do tego wrócić przed niedzielnym mass starcie. Dopiero wtedy poczuję komfort, choć na pewno pojawi się też trema. Nie lada wyzwaniem będzie utrzymanie tempo biegu najlepszych. Czwartkowy sprint uświadomił mi jednak, że jest to możliwe. Brak mi wciąż jednak stabilności i dzisiejszy start jest tego najlepszym przykładem.

KINGA ZBYLUT (0+2, 1+3, 10. czas zmiany):
– Była szansa nadrobić zdecydowanie więcej, bo rywalki pudłowały. Samej jednak nie udało mi się ustrzec błędów na strzelnicy. Wiatr raz wieje silniej, raz słabiej, ale to żadne usprawiedliwienie dla pudeł w stójce. Udało mi się minimalnie poprawić naszą lokatę, ale to wciąż jeszcze nie jest to, czego wspólnie oczekujemy. Nie jesteśmy w stanie wykorzystać pełni swoich umiejętności. Trener cały czas szuka optymalnego zestawienia sztafety. W grudniu czułam się w lepszej formie, po tak długiej przerwie trudno jest mi wrócić na odpowiednie obroty, ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym startem będzie lepiej.

ŁUKASZ SZCZUREK (0+3, 1+3, 24. czas zmiany):
– Nie poradziłem sobie z warunkami panującymi na strzelnicy. Nie jest to jednak żaden kryzys strzelecki tylko raczej po prostu źle wykonana robota. Biegowo czuję się ze startu na start coraz lepiej, byłem w stanie trzymać się lepszych zawodników, a tych słabszych wyprzedzać. Nie zmienia to faktu, że jest to jeden z moich gorszych występów sztafetowych od kiedy biegam na pierwszej zmianie i jest mi z tego powodu bardzo przykro.

GRZEGORZ GUZIK (1+3, 2+3, 24. czas zmiany):
– Wiedziałem, że Łukasz biegał karną rundę, więc od początku chciałem ruszyć mocno do odrabiania strat. Na strzelnicy chyba poniosły mnie emocje, strzelałem za szybko. Od początku sezonu mamy trudne chwile, czegoś nam brakuje. Chyba czas na głębsze analizy. Pracujemy mocno na treningach, pracujemy mocno na zawodach, będziemy dawać z siebie wszystko – tyle możemy obiecać kibicom.

ANDRZEJ NĘDZA-KUBINIEC (1+3, 0+0, 15. czas zmiany):
– Jak się okazało można było dzisiaj dobrze strzelać. Nie było jednak łatwo, zanim oddałem pierwszy strzał minęło sporo czasu, bo wiatr cały czas kręcił. Większość biegu byłem na trasie sam – nikogo z przodu, nikogo z tyłu. Jest to najgorsza możliwa sytuacja, bo nie wiadomo jakie trzymać tempo. Dzisiejszy wynik jest słaby, ale nie ma się co załamywać. Wcześniejszymi startami sztafetowymi pokazaliśmy, że jeśli wszystko się dobrze ułoży to stać nas nawet na dziesiątkę.

MARCIN SZWAJNOS (0+0, 0+2, 18. czas zmiany):
– Nie był to bieg, jakiego sobie życzyliśmy. Obserwowałem występy kolegów i pojawiła się obawa czy w ogóle uda mi się wystartować. Jak już ruszyłem na trasę to cały czas czułem presję bycia zdublowanym. Niewykluczone, że właśnie to pomogło mi w strzelaniu. Na trasie rywale byli w moim zasięgu. Wyprzedziłem Belga i Koreańczyka. Znam ich zresztą obu ze startów w Pucharze IBU. Cieszę się, że chyba udało mi się wykorzystać szansę. Dużo mi jeszcze brakuje, żeby pokazywać się z dobrej strony w Pucharze Świata, ale na chwilę obecną uważam, że był to przyzwoity występ.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x