Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

GKS Jastrzębie: rusza budowa podgrzewanej murawy

We wtorek, 11 sierpnia, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podpisana została umowa, na mocy której na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju zainstalowane zostaną systemy podgrzewania oraz nawadniania murawy.

Roboty przy Harcerskiej ruszają z dniem podpisania umowy, a za całość prac odpowiadać będzie firma BEN-BUD. Koniec inwestycji przewidziano na 14 października, po którym musi nastąpić 3-tygodniowy okres pielęgnacji murawy.

Oznacza to, że pierwszym w tym sezonie meczem przy Harcerskiej będzie spotkanie z ŁKS-em Łódź, które zostanie rozegrane w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, wstępnie zaplanowane na 14-15 listopada.

W związku z tym GKS Jastrzębie informuje , że pierwsze sześć spotkań, w których GKS Jastrzębie miał być gospodarzem (Arka Gdynia, Radomiak Radom, Widzew Łódź, Puszcza Niepołomice i Miedź Legnica), zostaną rozegrane na wyjeździe lub przeniesione na inny termin. GKS Jastrzębie jest w trakcie dopełniania formalności z tym związanych. O konkretnych decyzjach, dotyczących zmian w terminarzu, poinformujemy w momencie ustalenia wszystkich szczegółów.

Ponadto w związku z licznymi pytaniami, biorąc pod uwagę powyższe informacje oraz niejasną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Polsce i regionie, informujemy, że decyzją Zarządu na mecze GKS-u Jastrzębie w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021, które po zakończeniu prac zostaną rozegrane przy Harcerskiej, nie będzie prowadzona sprzedaż karnetów (zarówno voucherów na kopalniach, jak i sprzedaż stacjonarna oraz internetowa). Wejście na te spotkania będzie możliwe wyłącznie na podstawie zakupionego biletu.