Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Gale bokserskie grupy Queensberry Polska w Telewizji Polsat

Telewizja Polsat i grupa promotorska Queensberry Polska podpisały umowę o wieloletniej współpracy. Przedsięwzięcie ma na celu organizację wysokiej jakości wydarzeń sportowych, wsparcie rozwoju obiecujących pięściarzy oraz odbudowę polskiego boksu olimpijskiego.

Umowa pomiędzy Telewizją Polsat oraz grupą promotorską Queensberry Polska została zawarta na pięć lat z opcją wydłużenia do lat dziesięciu. W ramach współpracy każdego roku odbędzie się minimum sześć gal bokserskich, w tym dwie absolutnie topowe. Partnerzy stawiają sobie za cel stworzenie platformy do rozwoju zarówno amatorskich, jak i zawodowych karier pięściarskich. Dodatkowo Polsat i Queensberry opracowują strategiczny plan, umożliwiający naszym reprezentantom walkę o medale Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Pierwsza gala boksu spod znaku Queensberry Polska odbędzie się 21 listopada w wyjątkowej oprawie Zamku Gniew.

Ostatnio proporcja naszych transmisji bokserskich i MMA przechyliła się na korzyść tej drugiej dyscypliny, która fantastycznie się rozwija i cieszy ogromnym zainteresowaniem. Nigdy jednak nie zrezygnowaliśmy z boksu, który od zawsze był jednym z naszych fundamentów. To właśnie Grupa Polsat transmitowała najważniejszą – z punktu widzenia polskiego kibica – walkę tego roku czyli Makabu vs Cieślak o pas wagi junior ciężkiej. Także my relacjonowaliśmy absolutny hit, jakim był pojedynek Łomaczenko vs Lopez o potrójne mistrzostwo świata wagi lekkiej. Ostatnio postanowiliśmy wznowić projekt Polsat Boxing Night, który zrewolucjonizował polską scenę pięściarską i wyznaczył nowe standardy produkcji telewizyjnych. A teraz nawiązujemy współpracę z poważnym partnerem, traktującym boks jako coś więcej niż tylko wehikuł finansowypowiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Queensberry Polska to zupełnie nowa rodzima grupa promotorska, która powstała we współpracy z Queensberry Promotion słynnego Franka Warrena. Brytyjczyk to prawdziwa legendą światowego boksu, słynąca z niebywałej zdolności do wyszukiwania wybitnych talentów. To właśnie pod jego skrzydłami rozwijały się takie sławy, jak Mike Tyson, Prince Naseem Hamed, Ricky Hatton, Joe Calzaghe, Derek Chisora, David Haye, czy Tyson Fury. Frank Warren zorganizował około 600 gal bokserskich z czego na około 400 odbywały się pojedynki o mistrzostwo świata. Członkiem Zarządu Queensberry Polska jest jego syn – Francis Warren, a organizacji przewodzi biznesmen Mariusz Krawczyński. Głównym trenerem grupy został Fiodor Łapin – jeden z najlepszych szkoleniowców pracujących w naszym kraju i architekt mistrzowskich tytułów Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz Krzysztofa Głowackiego.

– Stworzyliśmy strategiczny i trwały sojusz z udziałem najwybitniejszych specjalistów ze swoich dziedzin. Mamy stabilnego i poważnego partnera telewizyjnego, fenomenalnego trenera pięściarskiego oraz solidne zaplecze finansowe. Promocyjnie wszystko wspiera członek Galerii Sław Światowego Boksu, który w tej branży funkcjonuje od 40 lat, a swoimi sukcesami spokojnie mógłby obdzielić kilku innych promotorów – powiedział Mariusz Krawczyński, Prezes Queensberry Polska.

Grupa Queensberry Polska po swoim brytyjskim pierwowzorze odziedziczyła misję wyszukiwania i pielęgnowania najlepszych talentów pięściarskich oraz produkcję światowej klasy imprez bokserskich. Jej zawodnikami są m.in. utalentowani Michał Soczyński, Paweł Augustynik oraz Kamil Mroczkowski.


Z grupą współpracują też znani polscy pięściarze Damian Jonak i Grzegorz Proksa. Syn tego drugiego, Artur Proksa, na gali w Zamku Gniew będzie walczył o pas amatorskiego mistrza świata federacji WBC.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x