Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Futbolowa Banda wkracza do gry!

Pierwsza w Polsce akademia piłkarska dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi – Akademia Amp Futbol Varsovia ma nową nazwę. Ta wyjątkowa drużyna to teraz Futbolowa Banda!

W ubiegłym tygodniu podczas wyjątkowego treningu młodzi piłkarze dowiedzieli się o zmianie nazwy zespołu. – Nowa nazwa jest super! Jesteśmy po prostu bandą świetnych osób, więc idealnie ona do nas pasuje – mówi Kuba, zawodnik Futbolowej Bandy. – Nowa nazwa w pełni odzwierciedla naszą drużynę – wtóruje mu Witek, kolega z zespołu.

Nazwa drużyny jest bombowa. Myślimy, że w pełni oddaje charakter akademii i dzieciaków. Nie można było wymyślić lepszej – cieszą się rodzice Dawida. – Jest bardzo fajna. Bez zadęcia, a oddaje charakter ekipy – dodają rodzice Maćka, kolejnego z zawodników Futbolowej Bandy, którzy trenują w zespole całkowicie za darmo. Nie płacą również za udział w obozach wakacyjnych, które dotąd odbyły się w Zakopanem, Mrągowie i Wądzynie. Takie zgrupowanie odbędzie się również latem bieżącego roku, choć jeszcze nie wiadomo gdzie, bo organizatorzy szukają środków finansowych na ten cel.

Wszystkie zajęcia w akademii są bezpłatne. Znosząc bariery w sporcie nie chcemy nakładać tych ekonomicznych – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Nasza Akademia – a teraz Futbolowa Banda – to jeden z najlepszych i moich ulubionych projektów ampfutbolowych w Polsce. To wyjątkowa inicjatywa, która ma olbrzymi potencjał do rozwoju w całym kraju. Nowa nazwa jeszcze lepiej oddaje charakter tego projektu. Jestem bardzo wdzięczny Varsovii, która cztery lata temu pomagała nam ją założyć. Teraz idziemy już własną drogą i wierzę, że kiedyś dogonimy Anglię, która ma 2000 takich drużyn – podkreśla Widłak.

Warszawska Akademia Amp Futbol Varsovia, obecnie Futbolowa Banda, została założona w 2016 roku i była pierwszą taką drużyną w Polsce. Na jej wzór i często przy jej pomocy, powstało już kilka innych akademii dla dzieci z niepełnosprawnościami (Megamocni Kielce, Kuloodporni Bielsko-Biała, Pełnosprytni Poznań, Stomilek Olsztyn, Jaguar Kids Gdańsk). W grudniu 2019 odbył się znakomity turniej z udziałem tych ekip.

Futbolowa Banda sukcesywnie się powiększa. Początkowo miała zrzeszać tylko ampfutbolistów, ale szybko poszerzyła się o zawodników z innymi niepełnosprawnościami ruchowymi. Młodzi piłkarze ćwiczą więc w grupach podzielonych ze względu na poziom sprawności, tak, by rywalizacja była wyrównana.

Projekt szybko rozrósł się na większą skalę, więc potrzebna była nam zmiana nazwy. Ta nowa w pełni oddaje nasz charakter: różnorodność, przyjaźń, akceptację… Jak w każdej Bandzie – podsumowuje Łukasz Kacprzak, trener-koordynator Futbolowej Bandy.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Stowarzyszenie Amp Futbol Polska pracuje już nad projektem Futbol Plus, który będzie pomagał wszystkim obecnym i nowym takim akademiom w Polsce. Zapraszamy również do obejrzenia spotu z wydarzenia: 

https://www.facebook.com/watch/?v=688926281666687

Trenujemy w każdą sobotę o godzinach 11.00-13:00 (z powodu sytuacji epidemiologicznej do końca lipca trenujemy w każdą niedzielę od 16.00 do 18.00) na obiektach Hali Piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie.

Cały czas czekamy na nowych zawodników.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:
rekrutacja@ampfutbol.pl
+48 669 982 629

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x