Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Każdy gracz ma jednak swoje predyspozycje i zachcianki, których wymagają by grać u legalnego bukmachera. Swoją przygodę obstawianiem w zakładach bukmacherskich należy jednak mocno sprecyzować.

Bonusy stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla graczy decydujących się na wybór bukmachera. Ale jak tak naprawdę działają freebety?

 

Sprawdż czy Twój legalnie działający bukmacher w Polsce oferuje FREEBETy:

 

Bukmacher Kwota bonusu Okres ważności
Fortuna 20 PLN bez wpłaty własnej bezterminowo
Totolotek 25 PLN bez wpłaty własnej bezterminowo
LV BET 20 PLN bez wpłaty własnej bezterminowo
STS 29 PLN bez wpłaty własnej. Kod: BETSTS do 31.05.2019
ETOTO 20 PLN bez wpłaty własnej do 31.05.2019
PZbuk 50 PLN freebet od depozytu bezterminowo
forBET brak
TOTALbet brak
SuperBet brak
Milenium brak

 

Na czym to polega? Wybierasz zakład na określone spotkanie, a bukmacher wniesie za Ciebie stawkę! Możesz wtedy zatrzymać wygraną netto, czyli kwotę powyżej wniesionej stawki.
Przykład: Wnosisz zakład 5 PLN po kursie 2,5. Jeśli wytypujesz poprawnie, otrzymasz 7,50 PLN (stawka 5 PLN x kurs 2,5 = 12,50. Minus 5 PLN stawki = 7,5 PLN). Nie ponosisz przy tym żadnego ryzyka.

 

FREE BET – OGRANICZENIA

Niektóre FreeBety ✅ mają ograniczenia ważności, obowiązują tylko na wybrane dyscypliny, ligi itp. Zdarza się, że niektóre darmowe zakłady mogą zostać wykorzystane jedynie na telefonie. Wszystkie warunki podane są na stronie informacji o FreeBetach. Jeśli takowej nie ma, należy skontaktować sie z działem obsługi klienta (Live Chat). Zasadniczo FreeBety mogą zostać wykorzystane na zakłady pojedyncze i kombi.

JAK MOŻNA WYKORZYSTAĆ FREEBET

Jeśli dodasz do kuponu zakład, który może zostać wniesiony przez FreeBet, stosowna informacja zostanie wyświetlona na kuponie. Możesz zdecydować, czy wnieść FreeBet czy zostawić go do późniejszego wykorzystania.

CZY MOŻNA ZREZYGNOWAĆ Z DARMOWEGO ZAKŁADU (FREEBETA)?

Jeśli nie jesteś zainteresowany otrzymywaniem FreeBetów (ogólnie lub chwilowo), możesz je wyłączyć odpowiednim przyciskiem na stronie informacji o FreeBetach. Jeśli je wyłączysz, FreeBety nie będą proponowane na kuponie zakładów do ponownego włączenia.

 

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE BEZ RYZYKA?

Pierwszy zakład po zapisaniu się do oferty wybranego bukmachera (jeśli takowy oferuje), może byc zakładem bez ryzyka. Jeżeli wygrasz, masz pieniądze z wygranej, a bonus uznany jest za wykorzystany. Jeżeli przegrasz, bukmacher zwraca Ci postawioną stawkę w kwocie bonusowej.

JAK POSTAWIĆ ZAKŁAD U BUKMACHERA?

Wybierz dyscyplinę sportową, w której chcesz obstawiać, a na ekranie wyświetli się lista dostępnych zakładów. Klikając na kursy, możesz dodać dane wydarzenie do kuponu. Jeśli chcesz stworzyć zakład kombinacyjny, kliknij także na kursy innych zakładów. Wybierz kwotę, jaką chcesz postawić (stawka), oraz rodzaj zakładu. Następnie obliczymy potencjalną wypłatę, a po zaakceptowaniu zakładu w zakładce „Moje zakłady” w Bukmacherze wyświetli się rachunek. Wszystkie rozliczone zakłady znajdują się w dziale „Historia zakładów” w „Moim koncie”.
Pamiętaj, że kursy mogą ulegać zmianie podczas stawiania zakładu, ale zawsze bukmacher potwierdzi nowe kursy z Tobą przed zawarciem zakładu.

 

Oferta legalnego bukmachera

Nie jest żadną tajemnicą, że pomimo wprowadzonych licencji, istnieje możliwość korzystania z usług bukmacherów, którzy ich nie otrzymali. Jest to jednak znacznie utrudnione, a co za tym idzie, większość klientów postanowiła przenieść się do tych legalnych usługodawców. Jako że nowelizacja ustawy dotknęła głównie zagraniczne spółki, prowadzące swoją działalność internetowo, to właśnie na tej kategorii zakładów się skupimy.

Zakłady bukmacherskie

To, co najbardziej interesuje każdego gracza, czyli oferta dyscyplin sportowych, dostępna jest już w pierwszym oknie. To właśnie tam, podobnie jak u większości innych bukmacherów, odnaleźć można zdarzenia sportowe, które chciałoby się obstawić. Jak łatwo zauważyć przeglądając menu, istnieje również możliwość wytypowania wyników wyborów parlamentarnych, w kategorii Polityka, lub też kursu walut, w kategorii Finanse.

 

Oprócz tego, dostępny jest również panel, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, które kursy są obecnie najbardziej korzystne. Podane są również najpopularniejsze zakłady, które mogą być dla nas interesujące. Taki podgląd jest bardzo korzystny ze względu na szybki wybór zakładów do stworzenia kuponu.

Poniżej, w dolnej części strony, znajduje się informacja o najbliższych wydarzeniach sportowych, opatrzonych kursami. Daje to możliwość sprawnego postawienia zakładów na mecze, które odbędą się w przeciągu kilku minut.

Prawa strona zakładki Zakłady bukmacherskie udostępnia klientom informację o aktualnie odbywających się spotkaniach, dostępnych do obstawiania na żywo. Tam też znajdują się tak zwane Hity dnia, będące najlepszymi, według bukmachera, zakładami na dany dzień. Co więcej mamy też podgląd na aktualnie dodane do kuponu zdarzenia, a także ich ogólny kurs i przewidywaną wygraną. W tym miejscu usługodawca oferuje Bonus King, będący kuponem AKO, dzięki któremu unikniemy płacenia podatku od wygranej sumy.

Zakłady live

W tej zakładce klient ma dostęp do wszystkich wydarzeń, które aktualnie się odbywają, a także do kalendarza, dzięki któremu można dowiedzieć się kiedy rozpocznie się dane spotkanie. Istnieje możliwość wybrania konkretnej dyscypliny sportowej, która najbardziej nas interesuje, co znacznie przyspiesza proces wyszukiwania meczy.

Każde zdarzenie opisane jest aktualnym wynikiem, a także kursami na każdą z drużyn. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wystarczy kliknąć na dany kurs, aby został on dodany do kuponu. Oczywiście istnieje możliwość rozwinięcia całej oferty, proponowanej dla konkretnego meczu.

W razie problemów z postawieniem zakładu, albo innych błędów technicznych warto rozwinąć okienko Pomoc online, w którym będziemy mieli możliwość skontaktowania się z operatorem. Opcja ta jest bardzo przydatna w sytuacji, w której będziemy mieli jakiekolwiek kłopoty z obsługą panelu.

Bonusy

Zakładka Bonusy przeznaczona jest dla osób, chcących dowiedzieć się co zrobić, aby dostać dodatkowe pieniądze na konto gracza. To właśnie tam znajdziemy informacje o przysługujących nam nagrodach za poszczególne działania. Samo założenie konta skutkuje już otrzymaniem bonusu, jakim jest bezpieczny zakład na kwotę 20 złotych. Daje to możliwość zagrania zakładu za te pieniądze, bez ryzyka ich utraty. Pierwsza wpłata objęta jest również promocją podwojenia stawki. Oznacza to, że jeżeli przelejemy na swoje konto, przykładowo 100 złotych, to drugie tyle otrzymamy na konto bonusowe. Aby móc wypłacić środki bonusowe wystarczy jedynie trzykrotnie obrócić posiadaną kwotą (depozyt+bonus). Oprócz tego w panelu pojawiają się często bonusy okazyjne.

POZYTYWNE ASPEKTY ZAKŁADÓW FREEBET.

Zalet darmowych zakładów jest wiele, jednak freebet cechują najbardziej cztery poniższe:

 • Brak konsekwencji w przypadku gry o wysokie stawki – darmowy zakład (jak sama nazwa wskazuje) nie wiąże się z możliwością straty. Nawet w przypadku przegranej, zasoby portfela gracza pozostają niezmienione. Daje to też możliwość wyjścia poza stosowany przez zakłady bukmacherskie system, pozwalając na odważną i pewną grę, nagradzającą nieczęsto opłacalne zakłady za duże stawki. Chociaż bonus nie może zostać wypłacony bez zakładu, po obrocie bonusem i wygranej – już tak.
 • Wartość darmowego zakładu – zakłady bukmacherskie premiują graczy szczodrze, często oferując wysokie bonusy, sięgające nawet 500 złotych (co po wygrany zakładzie z taką dużą stawką oferuje jeszcze większą wygraną).
 • Częstotliwość występowania promocji freebet – jak było wspomniane, bukmacherzy często oferują darmowe zakłady, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda zachęcenia nowych i stałych klientów do gry. Dlatego też, często oferują freebet’y swoim graczom.

REGULAMIN ZAKŁADU DARMOWEGO W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH.

Choć zakłady freebet wydają się proste i oczywiste na pierwszy rzut oka, wciąż należy przeczytać regulaminy z nim związane. Każdy zakład bukmacherski posiada swoje własne zasady wypłacenia środków pozyskanych na skutek wygranej z zakładu freebet. Punktami, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, są:

 • Kurs – Czyli po jakim minimalnym kursie należy obstawiać zakłady.
 • Terminy ważności – Inaczej mówiąc, do kiedy trwa promocja (od rozpoczęcia lub rejestracji i pierwszego depozytu), w jakim czasie gracz musi dokonać depozytu i w jakim okresie musi wykorzystać freebet.
 • Wykluczenia – A konkretniej sposoby wpłaty wykluczające darmowy zakład. Metody, takie jak Neteller oraz Skrill mogą wykluczyć otrzymanie bonusu w postaci freebet.
 • Obrót – Nie zawsze wymagany, jednak czasem zdarza się, że zakłady bukmacherskie wymagają kilkukrotnego obrotu oferowanym bosunem.

Szczególną uwagę należy zwrócić też na warunki obrotu.
Regulaminy zakładów freebet często opisują wymóg spełnienia określonych warunków obrotu, co jest niezbędne, aby zakwalifikować się do promocji. Dzięki takim działaniom zakłady bukmacherskie zatrzymują klientów u siebie.

Czym jest obrót? Co to znaczy obrócić zakład freebet?
Obrót bonusem jest niczym innym, jak postawieniem wymaganej, określonej przez regulamin kwoty w zakładach sportowych. Spełnienie warunków obrotu polega na kilkukrotnym (choć nie zawsze) postawieniu stawek, które w sumie będą odpowiadały wymaganej kwocie. Brak dokonania wymaganego obrotu skutkuje niemożnością wypłacenia pieniędzy. Zakłady bukmacherskie zabezpieczają się w taki sposób, że podczas próby wypłaty środków z promocji freebet, oferta zostaje automatycznie zakończona, a darmowe środki przestają być możliwe do wypłacenia i wykorzystania.

Obracając zakładem freebet, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 • minimalna stawka,
 • dostępne rodzaje zakładów,
 • minimalny kurs obstawianych imprez sportowych,
 • czas na obrót.

RÓŻNICE ZAKŁADÓW BEZ RYZYKA, A ZAKŁADEM FREEBET.

Darmowe zakłady freebet często mylone są z cashback’ami (zakładami bez ryzyka). Minusem freebet’u, który różni go od zakładu bez ryzyka jest odliczanie stawki zakładu od ewentualnej wygranej gracza. Korzystając z poprzedniego przykładu, różnica wygranej prezentuje się następująco:

 • Zakład bez ryzyka (cashback): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) = 150 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).
 • Darmowy zakład (freebet): 25 PLN (stawka) * 6.00 (kurs zakładu) – 25 PLN (stawka) = 125 PLN (wygranej = kwota do zwrotu).

Jak widać na powyższych przykładach, cashback jest bardziej wartościowym bonusem przyznawanych przez zakłady bukmacherskie, nie zmienia to jednak faktu, że freebet wciąż jest kuszący – a kusi (przy inteligentnym wykorzystaniu) wysokimi wygranymi.

PODSUMOWANIE.

Warto korzystać z oferowanych przez zakłady bukmacherskie promocji, ponieważ nie niosą za sobą ryzyka. Jedynym, co tracimy w przypadku przegranej jest sama oferta. Jedynymi środkami, które “znikną” z konta gracza są niemożliwe do wypłacenia przed obstawieniem darmowe środki freebet.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.