Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Finał Pucharu Polski odbędzię się 24 lipca na Arenie Lublin.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 24 lipca 2020 roku na Arenie Lublin. O takiej decyzji poinformował na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), Zbigniew Boniek. Oznacza to, że po raz pierwszy od sezonu 2013/2014 decydujący mecz nie zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Arena Lublin to miejski stadion piłkarski przy ul. Stadionowej w Lublinie, którego budowa rozpoczęła się w grudniu 2012, a zakończyła się latem 2014 roku.

Stadion został wybudowany w dzielnicy Za Cukrownią, na terenach po zlikwidowanej Cukrowni Lublin, w odległości 50–100 m od Bystrzycy. Przestrzeń tę mają wypełnić drzewa oraz nadrzeczna zieleń. Obiekt przeznaczony jest na mecze piłki nożnej, mogą się także odbywać na nim koncerty. Budowa stadionu wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu została wpisana na listę podstawową projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2007–2013. Szacuje się, że roczne koszty utrzymania stadionu w wysokości 24 mln złotych zostaną pokryte z przychodu z biletów, reklam i obiektów komercyjnych, a 5 mln zł zostanie dołożone z miejskich funduszy