Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Czy warto obstawiać w zakładach bukmacherskich Fortuna?

Fortuna to legalny bukmacher, który może poszczycić się jednym z najdłuższych staży na polskim rynku. Marka ta działa od 1989 roku i plasuje się w ścisłej czołówce firm, które działają w pełni legalnie. To przełożyło się na jedną z największych sieci punktów naziemnych (ok. 600).

Historia tego bukmachera jest niezwykle długa. W Polsce zanim nastała zmiana prawa chcąc grać legalnie gracze wybierali właśnie tego bukmachera. To sprawiło, że stał się on rozpoznawalny, a dziś posiada długą listę klientów. Staż z pewnością pozytywnie działa na fakt, by zarejestrować swoje konto tam, a nie u konkurencji. Czy jednak Fortuna zdołała przyzwyczaić się do niej, by oferować swoim potencjalnym klientom ciekawe promocje? Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20 PLN w postaci freebeta

Fortuna zrezygnowała z ambasadorów marki?

Tu pojawia się pierwsze zaskoczenie. Bukmacherom zazwyczaj bardzo zależy na tym, by ich marka była promowana przez znane nazwiska. Co prawda Fortuna przez pewien czas posiadała swojego ambasadora, a był nim znany dziennikarz sportowy – Michał Pol. To było jednak w 2017 roku, a dziś bukmacher zupełnie zrezygnował z promowania się przez sławne osobistości.

Czy to może zaważyć na ich skuteczności? Z pewnością nie. Fortuna to już wyrobiona marka, która bardziej angażuje się w sponsoring i działalność charytatywną. Takie działania pokazują, że bukmacher pewnie czuje się na rynku i nadal prężnie się rozwija.

Jakie są zalety i wady bukmachera Fortuna?

Można by pomyśleć, że bukmacher tego pokroju nie powinien mieć żadnych wad. W końcu tyle lat na rynku powinno zrobić swoje. Niestety nie każdy gracz znajdzie tu dla siebie miejsce, a jeśli już to być może na bardzo krótko. Mowa tu oczywiście o zawodowych graczach, na których bardzo szybko nakłada się limity. Jak to bywa w przypadku Fortuny?

Zalety Fortuny:

 • legalny bukmacher dostępny w języku polskim z walutą w PLN;
 • wypłacalna i renomowana marka;
 • duża liczba punktów naziemnych;
 • transmisje TV z wielu spotkań;
 • dostępna darmowa aplikacja mobilna;
 • dostęp do rozbudowanych statystyk;
 • ciekawe okresowe promocje dla wszystkich graczy;
 • natychmiastowe wpłaty.

Wady Fortuny:

 • podatek 12% (ale to typowe na naszym rynku i z pewnością nie jest winą bukmacherów);
 • niskie limity stawek.

Jakie są bonusy i promocje w Fortunie?

Najlepiej będzie odwiedzić stronę internetową bukmachera, by dowiedzieć się jakie są aktualnie promocje i bonusy. A jest ich sporo, stąd Fortuna podzieliła je na kilka sekcji:

 • Fortuna Klub Plus;
 • e-Shop;
 • Mistrzostwa Typerów;
 • Promocje w Punktach;
 • Promocje online.

Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20 PLN w postaci freebeta
Najwięcej graczy obstawia mecze poprzez stronę internetową, stąd na początku przyjrzyjmy się Promocją online:

 1. Bonus powitalny dla nowych graczy – 20 złotych na start, 100 złotych pierwszy zakład bez ryzyka i bonus od depozytu aż do 1000 złotych. Właśnie na to mogą liczyć zupełnie nowi gracze. Już za samą rejestrację konta otrzymujemy 20 złotych, a właściwie ich równowartość w punktach FKP – 2800. Po pełnej rejestracji konta możemy zatem od razu obstawiać zakłady bukmacherskie online. Kolejna propozycja to zakład bez ryzyka – będzie nim Twój pierwszy zakład. W razie przegranej Fortuna zwróci Ci wkład za kupon do 100 złotych. I to co interesuje największą ilość graczy, czyli bonus od depozytu, który wynieść może aż do 1000 złotych! Jakie warunki należy spełnić, by go otrzymać? Należy dokonać wpłaty na nasze konto – mamy na to maks. 10 dni od dnia rejestracji iKonta. W ciągu 30 dni należy zagrać za czterokrotność pierwszej wpłaty. Na kuponie powinny widnieć co najmniej 3 spotkania z min. kursem @1, 90. Spełniając te warunki możemy otrzymać równowartość naszego pierwszego depozytu do 1000 złotych;
 2. Bonus Live +10% – obstawiaj na żywo i wygrywaj więcej aż 3 razy dziennie. To bonus, który jest aktywny w określonych przedziałach czasowych. W ciągu dnia są trzy takie przedziały i trwają pół godziny. Jak skorzystać z promocji? Należy dodać znajdujący się w ofercie LIVE „Bonus LIVE +10%” do kuponu AKO lub MAXIKOBMI, składającego się z min. 3 wydarzeń z oferty LIVE. Nie mamy możliwości skorzystania tutaj z opcji „Early Sach Out”, a maks. stawka kuponu wynosi 500 złotych.
  W zakładce tej znajdziemy o wiele więcej ciekawych propozycji. Ich termin ważności jest jednak zmienny. Dlatego też warto sprawdzać systematycznie tę zakładkę. Tym bardziej jeśli w niedługim czasie odbywać się będą Eliminacje Euro 2020 czy wielkoszlemowy turniej w tenisa ziemnego. To samo możemy powiedzieć o Promocjach w Punktach.

Na czym polegają Mistrzostwa Typerów?

To promocja, która trwa cały rok – w ciągu roku mamy 12 etapów. Dzięki temu co miesiąc losowane są nagrody. Praktycznie każdy gracz może wziąć udział w tej zabawie, wystarczy jedynie obstawiać mecze.
W rankingu biorą udział jednak tylko i wyłącznie zakłady przedmeczowe. Do Mistrzostw można zgłaszać kupony o maks. stawce do 100 złotych dziennie. Warto zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z dwoma rankingami – to ranking ogólnopolski i ranking w punkcie. Pierwszy z nich klasyfikuje graczy, którzy zawierają kupony za pośrednictwem strony internetowej efortuna. pl, aplikacji i w Punktach. Natomiast drugi ranking obowiązuje tylko dla zakładów przyjmowanych w Punkcie.

Co to jest e-Shop?

To sklep internetowy Fortuny, w którym możemy wymienić punkty na np. zakład bez ryzyka 100 złotych czy bonus 100% od wkładu do 100 złotych.
Fortuna Klub Plus – co możemy dzięki nim zyskać?
Bycie członkiem Fortuna Klub Plus to możliwość zbierania punktów za każdym razem, gdy obstawimy mecz. Za każde 2 złote na kuponie otrzymujemy 1 punkt FKP. W ciągu dnia możemy zebrać maks. 300 punktów. Te natomiast możemy później wymieniać na darmowe zakłady czy bonusy.

Opinie o Fortunie

Przez tyle lat nazbierało się mnóstwo komentarzy graczy na temat tego bukmachera. Jedni go wychwalają, drudzy odradzają tam obstawiania. Których słuchać? Z pewnością warto przekonać się na własnej skórze jak działa Fortuna. Trzeba przyznać, że cały czas się rozwija, a to sprawia, że mamy coraz więcej możliwości do obstawiania. Warto zauważyć chociażby to, że w piłce nożnej mamy coraz więcej zakładów, a w tym chociażby tzw. czasówek na gola. Każdy z nas ma inną taktykę i dla jednych będzie to nic szczególnego, a dla drugiego gracza będzie to kwestia, która przesądzi, że będzie obstawiał mecze tylko tutaj.

Pewnym jest natomiast to, że Fortuna walczy o nowych graczy najlepszym bonusem na start. Choć jest i tak dość wysoki to konkurencja oferuje nie 1000, a już 2000 złotych na start. Grając na dłuższą metę ważna powinna być dla nas oferta i kursy. A te na Fortunie są do zaakceptowania. Szukając renomowanej marki warto postawić na tego bukmachera.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.