Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

„Bon turystyczny sprzedam” – Polacy już handlują bonami

Bon turystyczny sprzedam – takie ogłoszenia pojawiły się w internecie. Voucher elektroniczny na wakacje jest dostępny dla polskich rodzin od 1 sierpnia. Już pierwszego dnia w sieci pojawiły się oferty sprzedaży bonów za gotówkę przez osoby, które postanowiły skorzystać z bonu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Na internetowych portalach ogłoszeniowych tego samego dnia pojawiło się wiele ogłoszeń o sprzedaży bonów turystycznych za gotówkę.

– Oszuści, przestępcy ewoluują, by dostosować się do danej sytuacji i przejąć od nas pieniądze. Wykorzystują też czas pandemii, gdy jest więcej strachu. Musimy być czujni, dziś to oszustwo na bon turystyczny, ale było już oszustwo na wnuczka i będą pojawiać się inne. Musimy być ostrożni i wypracować sobie wentyle bezpieczeństwa i nie dali się skusić, co prowadzi do utraty oszczędności – mówił Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, w rozmowie z Money.pl.

Jednorazowe świadczenie w postaci cyfrowego bonu, ma na celu pomóc w odbudowie gospodarki, która ucierpiała w wyniku pandemii COVID-19. Kto jednak może skorzystać z tego dodatkowego świadczenia?
O przyznanie bonu turystycznego mogą się ubiegać rodzice dzieci do 18 roku życia. 500 zł przysługuje oddzielnie na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego ostateczna kwota bonu wzrasta do 1000 zł. Świadczenie należy się także dzieciom, których rodzice pracują za granicą. Elektroniczna forma bonu ma zagwarantować, że pieniądze te zostaną wydane w kraju i w ten sposób wspomogą polskich przedsiębiorców. W związku z tym, ze świadczenia skorzystają rodziny, które będą się nim posługiwać w miejscach z katalogu bazy turystycznej. Bon pokryje m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także kolonie czy obozy. Chcąc skorzystać ze świadczenia należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Mając zamiar posłużyć się bonem turystycznym, warto pamiętać, że nie jest on ważny bezterminowo. Program wygaśnie w marcu 2022 roku.

Należy wiedzieć, że „Polski Bon Turystyczny” jest nowym wsparciem dla rodzin i branży turystycznej.

Bon turystyczny to nic innego jak narzędzie, które zostało wprowadzone przez rząd w ramach pomocy dla polskich rodzin, szczególnie poszkodowanych przez skutki pandemii jaką jest pandemia koronawirusa.
To swego rodzaju dopłata do wypoczynku. Ma ona na celu pomóc również branży turystycznej, która ucierpiała najwięcej podczas epidemii jaki i inne sektory gospodarki państwa jak przemysł czy handel.
Kto dostanie i w jakiej wysokości tego rodzaju można powiedzieć świadczenie. Jest ono jednorazowe, na każde dziecko rodzina dostanie 500 zł. Pieniądze te będzie można skonsumować jako zapłata za usługi hotelarskie czy też innego rodzaju imprezy podczas wyjazdowych wakacji.
Prawo takie ma wejść w życie w okresie wakacyjnym.

Rodziny posiadające dziecko niepełnosprawne dostaną jednorazowo dodatkowo świadczenie w wysokości również 500 zł jako tzw. uzupełnienie bonu. Dotyczy to wyłącznie dzieci do 18 roku życia.
Bon ten będzie można wykorzystać także do zapłaty np. pobytu w gospodarstwie agroturystycznym czy też różnego rodzaju kolonii.
Należy zaznaczyć, że bon ten będzie miał formę elektroniczną, a jego ważność będzie trwała do marca 2022 roku. Bon ten można wykorzystać tylko i wyłącznie na terenie Polski.
Wszystkie działania podjęte przez rząd z uwzględnieniem bonu turystycznego dla polskich rodzin mają na celu podniesienie się branży turystycznej, która obecnie walczy ze skutkami koronawirusa.

Zadajmy cztery takie oto pytania, związane z tym tematem:

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa dotknęły wiele sektorów gospodarki, jedną z nich jest właśnie turystyka. Dlatego żeby wspomóc tę branżę, szczególnie w okresie letnim, powstała ustawa o bonie turystycznym, która niedawno została zatwierdzona przez parlament i podpisana przez prezydenta. Kto się może ubiegać o bon i co trzeba zrobić, aby go otrzymać?

CHARAKTERYSTYKA BONU TURYSTYCZNEGO
Bon skierowany jest do rodzin chcących spędzić wakacje w Polsce i wynosi 500 złotych na każde dziecko do 18. roku życia. Natomiast dodatkowa kwota, w takiej samej wysokości, przysługuje dziecku z orzeczeniem o niepełnosprawności, czyli łącznie będzie to suma 1000 złotych. Pieniądze będą do dyspozycji w formie elektronicznej i można z nich korzystać do końca marca 2022 roku.

CO DAJE BON TURYSTYCZNY?
Dzięki niemu opłaci się pobyt w danym ośrodku, na przykład w hotelu czy pensjonacie albo obozie sportowym lub innym obiekcie rekreacyjnym. Aktualnie trwają prace nad skatalogowaniem miejsc w całej Polsce, gdzie będzie bon turystyczny obowiązywać.

JAK I GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK O BON TURYSTYCZNY?
Żeby otrzymać bon, najpierw konieczne jest złożenie wniosku. Trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez profil zaufany lub bankowość internetową. Następnie uzupełniamy potrzebne dane i zatwierdzamy ich prawdziwość.

Czy musimy wykazywać dochód, aby otrzymać bon turystyczny?

Odpowiedź brzmi – nie. Należy wiedzieć, że bon będzie przysługiwał na każde dziecko, które jest uprawnione do 500 plus (na niepełnosprawne będzie bon powiększony o dodatkowe 500 zł – łącznie 1000 zł).

Czy bon turystyczny będzie zamienny na gotówkę?

Odpowiedź brzmi – nie. Należy wiedzieć, że realizacja jest możliwa tylko w postaci bonu na terenie Polski. Zapłacimy nim na przykład za pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie i innych placówkach zarejestrowanych w Katalogu Bazy Turystycznej (stworzonego na potrzeby tego programu).

Gdzie należy zgłosić się po bon turystyczny?

Pamiętajmy o tym, że nigdzie nie trzeba chodzić, a należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny. Po takiej rejestracji bon zostanie aktywowany i przekazany jako mail lub SMS na adres mailowy lub numer telefonu wskazany przez rodzica.

A co w przypadku, kiedy rodzina nie wykorzysta bonów w te wakacje (2020 roku)?

Należy wiedzieć, że bony te nie przeterminują. Będą ważne do końca marca 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News


Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu):  801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis GolfNews.pl ,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
 • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
 • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
 • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
 • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
 • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
 • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
 • Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
  Korzystając z serwisu GolfNews.pl godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Golf News są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x