Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Avia Świdnik zagra w TAURON 1. Lidze Mężczyzn

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjął decyzję, że w sezonie 2020/2021 na zapleczu Ligi Mistrzów Świata zagra Avia Świdnik. Ostatnie miejsce zostanie przyznane po dodatkowych rozmowach z zarządami klubów ubiegających się o awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Przypomnijmy, że o dwa wolne miejsca w TAURON 1. Lidze Mężczyzn ubiegały się poza Avią Świdnik, także drużyny: BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Po długich analizach Zarząd PLS , w porozumieniu z Radą Nadzorczą, zdecydował przyznać miejsce Avii, oraz spotkać się jeszcze raz z zarządami klubów z Białegostoku oraz Sulęcina. Klub z Rząśni nie będzie brany już pod uwagę przy wyborze ostatniej ekipy, która zostanie dopuszczona do rozgrywek w sezonie 2020/2021.

– To były trudne decyzje, z powodu pandemii koronawirusa nie mógł bowiem zdecydować sam sport – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS S.A. – Gratuluję awansu Avii, a z dwoma pozostałymi zespołami chcemy jeszcze raz porozmawiać, by podjąć jak najlepszą decyzję dla TAURON 1. Ligi – dodaje.

Rozmowy z dwoma kandydatami mają się odbyć w najbliższych dniach, po ich rozstrzygnięciu poznamy ostateczny skład TAURON 1. Ligi w sezonie 2020/2021.