Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Asseco Resovia Rzeszów i GKS Katowice w turnieju finałowym w Gdańsku PreZero Grand Prix

Sobota była drugim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Awans do finału uzyskała drużyna Asseco Resovia Rzeszów oraz GKS Katowice. Miejscem rywalizacji był Kompleks Sportowy Wanda Kraków.

Dzisiejsze rozrgywki były kolejnym dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, ale pierwszym w którym swoje mecze rozgrywały drużyny PlusLigi – Asseco Resovia Rzeszów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice oraz zespół TAURON 1. Ligi – BBTS Bielsko-Biała

Rywalizację w turnieju z wysokiego „c” rozpoczęli rzeszowianie, którzy wygrali dwa pierwsze mecze, pokonując GKS Katowice 2:0 i BBTS Bielsko-Biała 2:1. Te dwa zwycięstwa zapewniły im awans do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku.

To były bardzo ciężkie mecze. Przez cały tydzień mieliśmy po dwa treningi dziennie na hali. Jedynie w środę rano mieliśmy wolne. Przyjechaliśmy do Krakowa z dość mocno zmęczonymi nogami. Nie ukrywam, że podczas drugiego meczu dało się już odczuć zmęczenie. Do tego w czasie spotkań dość mocno grzało słońce i nie grało się nam łatwo. Myślę, że pokazaliśmy charakter w meczach, które rozegraliśmypowiedział Nicolas Szerszeń, przyjmujący Asseco Resovii.

Z bardzo dobrej strony w Krakowie pokazała się również drużyna TAURON 1. Ligi – BBTS Bielsko-Biała. W swoim pierwszym starciu w świetnym stylu bielszczanie pokonali kędzierzynian 2:0 i naprawdę niewiele zabrakło, aby awansowali do finału. W trzecim ostatnim meczu pomimo walki przegrali z siatkarzami Katowic 0:2.

ZAKSA nie przyjechała do Krakowa w swoim najmocniejszym składzie, ale trudno im się dziwić, ponieważ ich głównym celem jest zapewne walka o mistrzostwo Polski. Jednak zawodnicy, którzy grali, pokazali się z bardzo dobrej strony. Nas na pewno zwycięstwo przeciwko kędzierzynianom podbudowałowyznał Michał Makowski, przyjmujący BBTS Bielsko-Biała.Jako drugi awans do finału uzyskał GKS Katowice. Co prawda, katowiczanie na inaugurację przegrali z Asseco Resovią 0:2, ale w kolejnych już meczach pokonali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 2:0 i BBTS Bielsko-Biała 2:0.

Cieszmy się bardzo, że nasza gra podobała się kibicom. Nasz zespół przyjechał do Krakowa przede wszystkim dobrze się bawić siatkówką w nowej wersji, a także powalczyć. Myślę, że najlepszym dowodem był nasz ostatni mecz przeciwko bielszczanom. Było wiele walki, ale także masa akcji rozegranych z uśmiechem na twarzy zakończył Jan Firlej, rozgrywający GKS-u.

Awans do finału uzyskały Asseco Resovia Rzeszów oraz GKS Katowice. Kolejne miejsca zajął BBTS Bielsko-Biała oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników). Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Wyniki II dnia PreZero Grand Prix PLS:

25 lipca 2020
, GRUPA

  • AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:2 (18:25, 20:25). MVP: Kacper Popik.
  • GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 0:2 (17:25, 23:25). MVP: Bartłomiej Krulicki.
  • BBTS BIELSKO-BIAŁA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:2 (26:28, 25:19, 12:15). MVP: Paweł Woicki.
  • GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – GKS KATOWICE 0:2 (23:25, 15:25). MVP: Sławomir Stolc.
  • GKS KATOWICE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:0 (25:20, 25:20). MVP: Jan Firlej.
  • ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:2 (19:25, 29:27, 11:15). MVP: Krzysztof Rejno.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x