Golf News

wiadomości sportowe z kraju i ze świata

Asseco Resovia, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin górą w Krakowie

Od piątku do niedzieli w Kompleksie Sportowym Wanda Kraków rozgrywana była pierwsza edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Awans do sierpniowego finału wywalczyły już dwie żeńskie drużyny Grot Budowalni Łódź oraz #VolleyWrocław. Natomiast z męskich zespołów w Gdańsku zagrają Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin. Kolejny turniej zostanie rozegrany w przyszły weekend w Warszawie.

Przez trzy dni w Krakowie rozgrywana była pierwsza edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Do stolicy Małopolski przyjechały cztery zespoły żeńskie – Grot Budowalni Łódź, #VolleyWrocław, Energa MKS Kalisz, SAN-Pajda Jarosław oraz osiem męskich drużyn – Asseco Resovia Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel, Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie i MKS Będzin. W pierwszym dniu turnieju na boisku do siatkówki plażowej rywalizowały żeńskie zespoły. We wszystkich meczach nie brakowało emocji, zaciętej walki i efektowych akcji. Zmagania w fazie grupowej z kompletem trzech zwycięstw zakończył Grot Budowalni Łódź i z pierwszego miejsca awansował do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Gdańsku. Na drugiej lokacie uplasował się #VolleyWrocław. 

– Nie mogłyśmy sobie nic lepszego wymarzyć. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa i tego, że jedziemy do Gdańska. W Krakowie zagrałyśmy naprawdę dobrze. Turniej przebiegał w świetnej atmosferze. Wspólnie ze sztabem szkoleniowym stworzyłyśmy super team – powiedziała Kornelia Moskwa, środkowa łódzkiej drużyny. W sobotę grę rozpoczęły męskie zespoły. O dwa miejsca premiowane awansem do finału walczyły cztery drużyny: Asseco Resovia Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zawodnicy wszystkich ekip zaprezentowali świetny poziom sportowy. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji do turnieju finałowego awansowali rzeszowianie i katowiczanie. 

–  Nasz zespół przyjechał do Krakowa przede wszystkim dobrze się bawić siatkówką w nowej wersji, a także powalczyć. Myślę, że najlepszym dowodem był nasz ostatni mecz przeciwko bielszczanom. Było wiele walki, ale także masa akcji rozegranych z uśmiechem na twarzy – wyznał Jan Firlej, rozgrywający GKS-u.Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w Krakowie. Do gry przystąpiły cztery zespoły PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin i Stal Nysa. Walka o prawo gry w turnieju finałowym w Gdańsku toczyła się do ostatniego spotkania. Wyniki poszczególnych meczów układały się tak, że dopiero ostatnie starcie MKS-u Będzin z Jastrzębskim Węglem wyłoniło dwójkę finalistów. Ostatecznie ta sztuka udała się siatkarzom z Jastrzębia oraz Będzina. Będzinianie pokonali jastrzębian 2:1. To właśnie wygrany tie-break zapewnił im awans do turnieju finałowego. –  To naprawdę świetna formuła. Na boisku jest więcej zawodników. Do tego dopuszczalna jest większa ilość zagrań – można przebijać, kiwać. To bardzo ułatwia grę siatkarzom, którzy nie do końca daliby sobie radę na piasku. Podczas tych zawodów wszystkimi siatkarskimi, halowymi zagraniami można było nadrobić. Widać, że każdy świetnie dawał sobie radę, a przy tym dobrze się bawił – zakończył Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.  
PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników).

Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).Wyniki PreZero Grand Prix PLS 2020:

24 lipca 
Grupa A (Kraków)

GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – #VOLLEYWROCŁAW 2:1 (26:28, 25:16, 15:11). MVP Jagoda Gruszczyńska;
ENERGA MKS KALISZ – SAN-PAJDA JAROSŁAW 2:0 (25:22, 25:16). MVP Karolina Bednarek;
#VOLLEYWROCŁAW – SAN-PAJDA JAROSŁAW 2:0 (25:14, 25:22). MVP Paula Słonecka;
GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – ENERGA MKS KALISZ 2:1 (25:23, 22:25, 15:8). MVP: Ewelina Tobiasz;
ENERGA MKS KALISZ – #VOLLEYWROCŁAW 1:2 (25:23, 15:25, 8:15). MVP: Agnieszka Adamek;
SAN-PAJDA JAROSŁAW – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 0:2 (15:25, 18:25). MVP: Oliwia Michalak;
Awans do turnieju finałowego: Grot Budowalni Łódź i #VolleyWrocław.25 lipca Grupa A (Kraków)

 • GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:2 (18:25, 20:25). MVP Kacper Popik;
 • GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 0:2 (17:25, 23:25). MVP Bartłomiej Krulicki;
 • BBTS BIELSKO-BIAŁA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:2 (26:28, 25:19, 12:15). MVP Paweł Woicki;
 • GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – GKS KATOWICE 0:2 (23:25, 15:25). MVP Sławomir Stolc;
 • GKS KATOWICE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:0 (25:20, 25:20). MVP Jan Firlej;
 • ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:2 (19:25, 29:27, 11:15). MVP Krzysztof Rejno;

Awans do turnieju finałowego: Asseco Resovia Rzeszów i GKS Katowice.

26 lipca Grupa D (Kraków)

 • JASTRZĘBSKI WĘGIEL – STAL NYSA 2:0 (25:16, 25:15). MVP Jakub Popiwczak;
 • ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE – MKS BĘDZIN 2:1 (25:19, 25:27, 15:10). MVP Jędrzej Brożyniak;
 • STAL NYSA – MKS BĘDZIN 0:2 (20:25, 11:25). MVP Rafał Faryna;
 • JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE 2:0 (25:20, 25:20). MVP Rafał Szymura;
 • ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – STAL NYSA 2:0 (25:18, 25:21). MVP Grzegorz Bociek;
 • MKS BĘDZIN – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:1 (16:25, 25:21, 15:7). MVP Rafał Faryna;

Awans do turnieju finałowego: Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x